mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Gru 13, 2021

Ogłoszenia Parafialne 12.12.2021 – III Niedziela Adwentu

 1. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00 – 16.30.
 2. Trwamy w Adwencie na roraty zapraszamy od poniedziałku do soboty, dzieci jak i dorosłych o godz. 17.00 w Łysomicach o godz. 18.00 w Papowie Toruńskim
 3. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie grupy kantorów i psałterzystów.
 4. W środę zapraszamy młodzież oazową na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie.
 5. W czwartek o godz. 19.00 próba chóru „Cecylia”
 6. W dniu 6 grudnia odbyło się spotkanie dzieci ze św. Mikołajem, przygotowaliśmy 350 paczek, dziękuję tym, którzy składają ofiary za opłatek z przeznaczeniem na dzieła miłosierdzia w parafii.
 7. W sobotę 18 grudnia zapraszamy na spowiedź przedświąteczną w Papowie od 9.00-10.00 i od 17.00 - 18.00 w Łysomicach od 16.00 - 17.00.
 8. W sobotę o godz. 11.00 zapraszamy młodzież bierzmowaną na spotkanie.
 9. W sobotę o godz. 12.00 odbędzie się pogrzeb śp. Izabeli Ohl.
 10. Trwa dystrybucja Świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom mała – 8zł.
 11. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w organizację kiermaszu charytatywnego na rzecz małej Mai. W dniu odpustu zebrano 8266,10 zł i 10 funtów.
 12. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Bóg zapłać ofiarodawcom indywidualnym Małgorzacie i Robertowi Podolak, Renacie Kleszcz, Krystynie i Januszowi Frelik z Łysomic, Bartłomiejowi Opiłowskiemu z Papowa Toruńskiego.
 13. Dziękuję parafianom: Zoili Dembek, Krystynie Kucal i Wioletcie Wilczyńskiej z rodzinami, Czopek Marzena i Joanna Grzywa oraz osobom koordynującym za wczorajszą pomoc w pielęgnacji kaplicy i kościoła. Zapraszam do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię-Dom Boży.
 14. W tym roku również, ze względu na panującą pandemię, zmuszeni jesteśmy inaczej potraktować dotychczas obowiązującą tradycję odwiedzin kolędowych w domach naszych parafian. Kolęda odbędzie się w sposób tradycyjny tylko u tych rodzin, które wyraźnie tego sobie zażyczą i wyrażą to życzenie zgłaszając, telefonicznie bądź w biurze parafialnym do dnia Wigilii Świąt Bożego Narodzenia. Aby jednak nie pozbawiać naszych parafian błogosławieństwa, udamy się z błogosławieństwem domów i rodzin dokonując go na zewnątrz i nie zatrzymując się w domach w określonym czasie przy okazji odbywania kolęd indywidualnych. Podobnie jak w ubiegłym roku, zaraz po świętach Bożego Narodzenia, kapłani udadzą się z wizytą kolędową do domów do których zostali zaproszeni.
 15. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w czwartek 23 grudnia od godz. 8.30.
 16. Zachęcamy do zainteresowania się nowym numerem tygodnika niedziela. Ofiary za gazety prosimy wrzucać do skarbon w ścianach nad stolikami z gazetami.
 17. W związku z aktualnymi obostrzeniami proszę parafian zaszczepionych, udających się do kościoła i kaplicy, o noszenie przy sobie paszportów covidowych. Na wypadek kontroli przez służby.
 18. Zwracam się z prośba do parafian o oddanie głosu na naszą Straż Pożarną z Papowa Toruńskiego która ubiega się o środki z Budżetu Obywatelskiego Powiatu Toruńskiego na zakup sprzętu. Wystarczy oddać głos klikając na stronie Budżetu Obywatelskiego Powiatu Toruńskiego. Dziękuję.
624

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00