mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Sty 16, 2022

Ogłoszenia Parafialne 16.01.2022 – II Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj w niedzielę 16 stycznia zapraszamy dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św. na Msze św. o godz. 12.00 i na katechezę.
 2. Dzisiaj w naszym kościele parafialnym o godz. 15.00 organizowany jest charytatywny koncert kolęd na rzecz małej Mai. Podobnie jak w dzień naszego Odpustu zbierane będą ofiary z przeznaczeniem na leczenie dziecka chorego na SMA. W czasie koncertu wystąpią zespoły muzyczne z naszej parafii. Zapraszamy.
 3. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00-16.30.
 4. W środę zapraszamy młodzież oazową na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie.
 5. W ubiegły czwartek odbyło się spotkanie Rady duszpasterskiej na którym przedstawiono liczebną sytuację poszczególnych Róż różańcowych oraz formy animacji do modlitwy różańcowej szerszego grona parafian, dokładnie rodziców modlących się za swoje dzieci.
  Poruszono również temat czekającej nas wizytacji kanonicznej oraz poświęcenia w nawie bocznej nowego ołtarza św. Józefa, który ma być widocznym znakiem wstawiennictwa św. Józefa opiekuna rodzin i małżeństw.
  Podsumowano i omówiono również wynik spotkań synodalnych w parafii w oparciu o zredagowane trzy ankiety spotkań synodalnych.
  Na spotkaniu Rady uznano również za słuszne wprowadzenie znanej zasady w Kościele, że członkowie innych wspólnot parafialnych, wyrażający chęć uczestnictwa w spotkaniach i w formacji w małych grup i wspólnot funkcjonujących w naszej parafii powinni posiadać i przedstawić zgodę swojego księdza proboszcza na podjęcie formacji we wspólnocie czy też grupie na terenie naszej parafii. Uznano również że, przynależność do takiej małej grupy czy wspólnoty kogoś z innej parafii jest czasowa a długość jej zostanie określona na samym początku formacji. Jako wspólnota parafialna musimy pamiętać o zasadzie przynależności do swoich wspólnot parafialnych jednocześnie być otwartymi na dzielenie się bogactwem duchowym z innymi, co nie zmienia faktu przynależności do własnej parafii, a zdobyte dobro w wyniku formacji w innym miejscu niż własna parafia ma służyć wzrostowi własnej wspólnoty parafialnej czyli Kościoła. Zasada ta dotyczy również członków naszej wspólnoty parafialnej formujących się poza parafią.
 6. Najbliższe spotkanie wspólnoty „Magnificat” odbędzie się w sobotę 29 stycznia. Rozpocznie się w kościele o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia.
 7. Narzeczonych zamierzających zawrzeć sakramentalne małżeństwo zapraszamy do zgłaszania się na przygotowanie, które w tym roku odbędzie się w trzy następujące po sobie weekendy począwszy od 28 stycznia i kończące się 13 lutego. Spotkania trwają w piątek w sobotę i w niedzielę od godz. 19.00-21.00.
 8. W tym tygodniu do Pana odeszli: Stefania Muszyńska, Grzegorz Majewski, Tomasz Drwięga. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 9. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty.
 10. Dziękuję parafianom: Agnieszce Nadstawnej i osobom koordynującym za wczorajszą pomoc w pielęgnacji kaplicy i kościoła. Zapraszam do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię-Dom Boży.
 11. Zachęcamy do zainteresowania się nowym numerem tygodnika niedziela. Ofiary za gazety prosimy wrzucać do skarbon w ścianach nad stolikami z gazetami.
 12. W związku z aktualnymi obostrzeniami proszę parafian zaszczepionych, udających się do kościoła i kaplicy, o noszenie przy sobie paszportów covidowych. Na wypadek kontroli przez służby.
689

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00