mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Sty 28, 2022

Ogłoszenia Parafialne 22.01.2022 – III Niedziela zwykła

 1. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00-16.30.
 2. We wtorek na godz. 18.40 zapraszam członków parafialnej Rady Ekonomicznej na spotkanie.
 3. Od ubiegłego roku trwają prace związane z wykonaniem nowego ołtarza dedykowanego św. Józefowi, który stanie w nawie bocznej kościoła. Ma on być widocznym znakiem wstawiennictwa św. Józefa patrona mężczyzn opiekuna rodzin i małżeństw. Ołtarz ma być wyrazem naszej wdzięczności i składanego wotum Bogu za dar Bożego Ojcostwa udzielonego na ręce wszystkich mężczyzn. Konstrukcja ołtarz zostanie postawiona w najbliższym miesiącu i jest całkowicie zbudowana z różnych gatunków drewna. Jego wysokość to 4,4 m., szerokość 2,9 m. W jego architekturę są wkomponowane wykonane z drewna: główna figura św. Józefa z Dzieciątkiem Jezus, 9 płaskorzeźb przedstawiających życie św. Józefa i św. Rodziny, oraz płaskorzeźba Boga Ojca z Duchem św. udzielającego swego daru ojcostwa, u zwieńczenia znajduje się ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Koszt wykonania ołtarza mieści się w granicach 80 tys. zł. Wszystkie zebrane w najbliższym czasie ofiary przeznaczamy na ten cel. Część kosztów tzn. 35 tys zł. już pokryliśmy, pozostało do zebrania około 45 tys. zł. Ołtarz zostanie poświęcony w marcu w czasie wizytacji biskupiej w naszej parafii.
 4. Najbliższe spotkanie wspólnoty „Magnificat” odbędzie się w sobotę 29 stycznia. Rozpocznie się w kościele o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia.
 5. Za tydzień w niedzielę zostanie przedstawione podsumowanie roku 2021 oraz zostaną nakreślone kierunki działalności parafii w bieżącym roku.
 6. Narzeczonych zamierzających zawrzeć sakramentalne małżeństwo zapraszamy do zgłaszania się na przygotowanie, które w tym roku odbędzie się w trzy następujące po sobie weekendy począwszy od najbliższego piątku 28 stycznia i kończące się 13 lutego. Spotkania trwają w piątek w sobotę i w niedzielę w godz. 19.00-21.00.
 7. W minionym tygodniu do Pana odszedł: śp. Paweł Łowkajtis z Łysomic. Jego pogrzeb odbędzie się najprawdopodobniej we wtorek. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 8. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty.
 9. Dziękuję parafianom: Teresie Prusińskiej oraz osobom koordynującym za wczorajszą pomoc w pielęgnacji kaplicy i kościoła. Zapraszam do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię-Dom Boży.
 10. Zachęcamy do zainteresowania się nowym numerem tygodnika niedziela. Ofiary za gazety prosimy wrzucać do skarbon w ścianach nad stolikami z gazetami.
 11. W związku z aktualnymi obostrzeniami proszę parafian zaszczepionych, udających się do kościoła i kaplicy, o noszenie przy sobie paszportów covidowych. Na wypadek kontroli przez służby.
468

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00