mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Sty 30, 2022

Ogłoszenia Parafialne 30.01.2022 – IV Niedziela zwykła

 1. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00-16.30.
 2. W poniedziałek zapraszamy członków męskiej służby liturgicznej na spotkanie na Mszy św. o godz. 18.00.
  W środę przeżywać będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. odprawiamy o godz. 9.00, 17.00 (Ł), 18.00.
 3. W środę o godz. 19.00 zapraszamy kantorów i psałterzystów a w czwartek o 19.00 na próbę zapraszamy chór „Cecylia”.
 4. W czwartek 3 lutego na godz. 18.30 zapraszamy młodzież męską przygotowująca się do bierzmowania wraz z ojcami do kościoła w celu pomocy w zdemontowaniu choinek i dekoracji bożonarodzeniowej.
 5. W tym tygodniu przeżywamy:
  I czwartek miesiąca – pamiętajmy o dziękczynieniu za sakramenty Eucharystii i Kapłaństwa.
  I piątek miesiąca – pamiętajmy o pojednaniu się na spowiedzi św. w Łysomicach od 16.00-17.00 w Papowie Toruńskim od 17.00-18.00.
  I sobota miesiąca – odwiedzamy chorych od godz. 8.30.
 6. W I sobotę miesiąca zapraszamy na różaniec pół godziny przed mszą św. Rózaniec prowadzą Róże Żywego Różańca.
 7. Módlmy się za 4 pary Narzeczonych, które rozpoczęły w naszej parafii przygotowanie do małżeństwa sakramentalnego.
 8. W minionym tygodniu na miejsce spoczynku odprowadziliśmy: śp. Pawła Łowkajtis z Łysomic, śp. Irena Becker z Zakrzewka, śp Zbigniewa Wysockiego z Torunia. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 9. Dziękuję parafianom: Barbarze Denis, Wiesławie Lewandowskiej oraz osobom koordynującym za wczorajszą pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy. Zapraszam do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię-Dom Boży.
 10. 7 lutego na godz. 18.30 zapraszamy na męski różaniec wszystkich mężczyzn oraz Męski Pluton Różańca.
 11. We wtorek 15 lutego o godz. 18.00 rozpocznie się cykl comiesięcznych spotkań pilotażowych dla małżeństw pragnących rozpocząć formację we wspólnocie Domowego Kościoła. Serdecznie zapraszamy małżonków.
 12. Najbliższe Godzinki wyjątkowo odśpiewamy w 2 niedzielę miesiąca.
 13. Od ubiegłego roku trwają prace związane z wykonaniem nowego ołtarza dedykowanego św. Józefowi, który stanie w nawie bocznej kościoła. Ma on być widocznym znakiem wstawiennictwa św. Józefa patrona mężczyzn opiekuna rodzin i małżeństw. Ołtarz ma być wyrazem naszej wdzięczności i składanego wotum Bogu za dar Bożego Ojcostwa udzielonego na ręce wszystkich mężczyzn. Konstrukcja ołtarz zostanie postawiona w najbliższym miesiącu i jest całkowicie zbudowana z różnych gatunków drewna. Jego wysokość to 4,4 m., szerokość 2,9 m. W jego architekturę są wkomponowane wykonane z drewna: główna figura św. Józefa z Dzieciątkiem Jezus, 9 płaskorzeźb przedstawiających życie św. Józefa i św. Rodziny, oraz płaskorzeźba Boga Ojca z Duchem św. udzielającego swego daru ojcostwa, u zwieńczenia znajduje się ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Koszt wykonania ołtarza mieści się w granicach 80 tys. zł. Część kosztów tzn. 35 tys zł. została już uiszczona, pozostało do zebrania około 45 tys. zł. Zachęcamy szczególnie mężczyzn do pozostania honorowym fundatorem ołtarza św. Józefa. Wykonawcy oraz fundatorzy zostaną umieszczeni na pamiątkę dla potomnych na zapleckach ołtarza. Wszystkie zebrane w najbliższym czasie ofiary przeznaczamy na ten cel. Ołtarz zostanie poświęcony w marcu w czasie wizytacji biskupiej w naszej parafii.
 14. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty.
 15. Na ostatnim posiedzeniu Rady Ekonomicznej Parafii dokonano podsumowania roku 2021 i wytyczono kierunki działania na rok 2022.
624 Ostatnio zmieniany niedziela, 30 styczeń 2022 10:41

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00