mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Maj 23, 2022

Ogłoszenia Parafialne 22.05.2022 – VI Niedziela Wielkanocna

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w kościele i kaplicy w łączności ze Mszą św. oraz w kapliczkach przydrożnych. W Koniczynce o godz. 18.00, w Zakrzewku o godz. 19.00.
 2. Dziękuję wszystkim, którzy dbają o przydrożne kapliczki i krzyże.
 3. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00-16.30.
 4. W najbliższy czwartek 26 maja obchodzimy Dzień matki zapraszamy w tym dniu do modlitwy za nasze mamy na Mszach św.
 5. Z okazji dnia Matki i Dnia dziecka zapraszamy wszystkich już teraz na festyn w dniu 5 czerwca w niedzielę od godz. 13.00.
 6. Za tydzień w niedzielę w kościele o godz. 12.00 kolejna grupa dzieci przyjmie I Komunię św. W najbliższą sobotę na godz. 12.00 zapraszamy dzieci z tej grupy na I spowiedź w życiu. Dzieci wraz z rodzicami odbędą bezpośrednie przygotowanie do uroczystości.
 7. Tydzień temu na cele dobroczynne w naszej parafii zebraliśmy 840 zł i 1 $. Dzięki Pani Justynie Tołpa zyskaliśmy dodatkowe 2 łóżka specjalistyczne ułatwiające pielęgnację chorych. Osoby potrzebujące w parafii mogą liczyć na wsparcie.
 8. Dziękuję parafianom Aleksandrze Wojtyła i Barbarze Jagłowskiej i Justynie Strzałkowskiej oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła. Zapraszam do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię-Dom Boży.
 9. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień w ramach kolekty. Bóg zapłać ofiarodawcom indywidualnym Pani Marii Więcek z Koniczynki oraz Henryce i Henrykowi Błażejczyk z Łysomic.
 10. Niebawem rozpoczną się prace konserwatorskie nad ołtarzem bocznym południowym - Serca Pana Jezusa i św. Mikołaja oraz prace remontowe dachu, prace konserwatorskie nad maswerkami na ścianie zakrystii. Planujemy równmież prace nad elewacją kaplicy wyłożenie kostki przed wejściami do kaplicy i przebudowę schodów.
 11. W Wigilię Zesłania Ducha Świętego 4 czerwca wieczorem zapraszamy młodzież do Bazyliki Konkatedralnej w Chełmży na czuwanie. Spotkanie rozpoczyna się o godz. 19.30 modlitwą uwielbienia a kończy się Eucharystią o 22.00.
 12. W 2023 roku uroczystości I komunijne w naszej parafii odbywać się będą we wszystkie niedziele maja oraz w pierwszą niedzielę czerwca na Mszach św. o godz. 12.00. W grupach 11 osobowych. Podziałem na grupy zajmują się przedstawiciele rodziców poszczególnych klas III.
 13. Pierwsze spotkanie przyszłorocznej grupy I komunijnej odbędzie się 12 czerwca br. w łączności ze Mszą św. o godz. 12.00.
 14. Przez cały czerwiec trwać będzie czas zgłaszania kandydatów do bierzmowania rok I (po zakończeniu szkoły podstawowej). W niedzielę 19 czerwca na Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania po I roku przygotowania.
 15. W tym roku procesja Bożego Ciała uda się do wsi Zakrzewko.
 16. Prosimy chłopców o zgłoszenia do służby ministranckiej przy ołtarzu.
 17. Zachęcam do zainteresowania się nowym numerem Tygodnika „Niedziela”
433

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00