mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Maj 29, 2022

Ogłoszenia Parafialne 29.05.2022 – Wniebowstąpienie Pańskie

 1. Do wtorku trwają nabożeństwa majowe. Od środy rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe w kościele i w kaplicy ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00-16.30.
 3. W tym tygodniu przeżywamy dni eucharystyczne:
  I czwartek – modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do służby w kościele.
  I Piątek – okazja do spowiedzi św. w Łysomicach od 16.00-17.00 w kościele od 17.30-18.00.
  Odwiedziny chorych w tym tygodniu ks. proboszcz swoich chorych odwiedzi w poniedziałek od godz. 8.00. ks. Marcin w sobotę od godz. 8.00.
 4. Z okazji dnia Matki i Dnia dziecka zapraszamy wszystkich już teraz na festyn w dniu 5 czerwca w niedzielę od godz. 13.00 w ogrodzie parafialnym.
 5. Za tydzień w niedzielę w kościele o godz. 12.00 ostatnie dziecko w tym roku przyjmie I Komunię św. W najbliższą sobotę na godz. 12.00 zapraszamy dzieci z tej grupy na I spowiedź w życiu. Dzieci wraz z rodzicami odbędą bezpośrednie przygotowanie do uroczystości.
 6. Dziękuję parafianom Małgorzacie Stawinoga z rodziną oraz Kazimierze Leśniewskiej, Marzenie i Żanecie Czopek oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy. Zapraszam do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię-Dom Boży.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień w ramach kolekty. Bóg zapłać ofiarodawcom indywidualnym Pani Natalii Jaskot z Łysomic.
 8. W Wigilię Zesłania Ducha Świętego 4 czerwca wieczorem zapraszamy młodzież do Bazyliki Konkatedralnej w Chełmży na czuwanie. Spotkanie rozpoczyna się o godz. 19.30 modlitwą uwielbienia a kończy się Eucharystią o 22.00.
 9. W 2023 roku uroczystości I komunijne w naszej parafii odbywać się będą we wszystkie niedziele maja oraz w pierwszą niedzielę czerwca na Mszach św. o godz. 12.00. W grupach 11 osobowych. Podziałem na grupy zajmują się przedstawiciele rodziców poszczególnych klas III. Pierwsze spotkanie przyszłorocznej grupy I komunijnej odbędzie się 12 czerwca br. w łączności ze Mszą św. o godz. 12.00.
 10. Przez cały czerwiec trwać będzie czas zgłaszania kandydatów do bierzmowania rok I (absolwenci szkoły podstawowej). W niedzielę 19 czerwca na Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania po I roku przygotowania.
 11. Jak co roku ubiegłoroczne dzieci I komunijne na Mszy św. o godz. 9.00 w Boże Ciało będą przeżywać swoją rocznicę przyjęcia I komunii św. Włączą się aktywnie w organizację procesji Bożego Ciała.
 12. W tym roku procesja Bożego Ciała 16 czerwca udaje się do wsi Zakrzewko. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 9.00 w kościele i kończymy procesję Mszą św. w Zakrzewku zaraz po przyjściu około godz. 11.30. W tym dniu wszystkie dzieci I komunijne biorą udział w procesji. Proszę aby dziewczynki włączyły się w sypanie kwiatów a chłopcy w niesienie różańca oraz w służbę liturgiczną.
 13. Trwają zapisy chłopców na ministrantów, kandydaci prosimy aby zgłaszali się do zakrystii.
 14. W tym tygodniu na miejsce spoczynku odprowadziliśmy + Daniela Błaszczyka, przeżył 37 l. Choć nie był naszym parafianinem, był związany z naszą parafią i wiele dobra w nią wniósł. Pamiętajmy o nim w modlitwie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 15. Zachęcam do zainteresowania się nowym numerem Tygodnika „Niedziela”
522 Ostatnio zmieniany niedziela, 29 maj 2022 16:35

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00