mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Cze 12, 2022

Ogłoszenia Parafialne 12.06.2022 – XI Niedziela Zwykła

 1. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji festynu z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka w ubiegła niedzielę, szczególnie członkom Kapituły Dobroczynnej: Marzenie Walter, Łukaszowi Błaszkiewiczowi, Iwonie Karolewskiej, Zbigniewowi Szczepańskiemu, Elżbiecie Opiłowskiej.
 2. W miesiącu czerwcu zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w kościele i w kaplicy ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w łączności ze Mszą św.
 3. Trwa przyjmowanie chłopców jako kandydatów na ministrantów w naszej parafii, Chłopcy zgłaszają się w zakrystii do księży. Rodziców prosimy o wsparcie dzieci w ich pragnieniu i wyrażanie zgody na służbę przy Ołtarzu Pańskim.
 4. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00-16.30.
 5. Dziękuję parafianom Ewie Stańczewskiej, Marlenie Maciejewskiej, Pameli Bocheńskiej oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy. Zapraszam do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię-Dom Boży.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty.
 7. Przez cały czerwiec trwa nabór kandydatów do bierzmowania rok I (zgłaszają się absolwenci szkoły podstawowej).
 8. W niedzielę 19 czerwca na Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy na spotkanie kandydatów do Bierzmowania po I roku przygotowania.
 9. W Uroczystość Bożego Ciała 16 czerwca Msze św. odprawiamy w kościele o 7.30, 9.00 (na rozpoczęcie procesji) 11.00 (na zakończenie procesji) w Zakrzewku. Proszę o przygotowanie 4 ołtarzy poszczególne wsie 1. Koniczynka, 2. Papowo Toruńskie, 3. Łysomice, 4. Zakrzewko. Proszę przygotowujących ołtarze o zorganizowanie kwiatów dla dzieci sypiących kwiaty. W tym dniu wszystkie dzieci I komunijne biorą udział w procesji. Proszę aby dziewczynki włączyły się w sypanie kwiatów a chłopcy w niesienie różańca oraz w służbę liturgiczną.
 10. Ubiegłoroczne dzieci I komunijne na Mszy św. o godz. 9.00 w Boże Ciało będą przeżywać swoją rocznicę przyjęcia I komunii św. Włączą się aktywnie w organizację procesji Bożego Ciała. Dziewczynki sypią kwiaty chłopcy pomagają w tworzeniu liturgii.
 11. Jutro, w poniedziałek 13 czerwca odbędzie się zbiórka elektrośmieci w godz. porannych 7.00-9.00, urządzenia należy składować na parkingu kościelnym. Zbiórka ta służy pozyskaniu środków finansowych z recyklingu na rzecz misji.
 12. W najbliższą sobotę szafarze nadzwyczajni odwiedzą chorych z komunią św.
 13. Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na cele dobroczynne w naszej parafii. A po wieczornej Mszy św. spotkanie Kapituły Dobroczynnej.
 14. Po festynie dla dzieci przyszedł czas na organizowaną pierwszy raz „Randkę dla Męża i Żony, Mamy i Taty”. Na to wydarzenie w sobotę 25 czerwca o godz. 20.00. już dzisiaj zapraszamy do ogrodu parafialnego, gdzie pary przy swoim stoliku będą miały okazje spędzić wieczór jakiego być może dawno nie miały. Pomyślcie już teraz komu na ten wieczór powierzycie dzieci. Ogród, gra świateł i muzyka wprowadzą wszystkich w dobry klimat i nastrój. Goście w pięknych ale wygodnych strojach zabiorą z sobą koszyk piknikowy, który zapełni ich mały stolik. Czekać na gości będą również niespodzianki. Wydarzenie wpisuje się w misję i działalność Kapituły Dobroczynnej naszej parafii, która poprzez to wydarzenie chce pomóc w zachowaniu dobrej kondycji i relacji małżeństw i rodzin.
 15. Zachęcam do zainteresowania się nowym numerem Tygodnika „Niedziela”
869 Ostatnio zmieniany niedziela, 12 czerwiec 2022 17:21

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00