mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Cze 21, 2022

Ogłoszenia Parafialne 19.06.2022 – XII Niedziela Zwykła

 1. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Uroczystości Bożego Ciała. Mieszkańcom wsi należących do naszej parafii za przygotowanie ołtarzy. Dziewczynkom za sypanie kwiatów w czasie procesji i w czasie trwającej jeszcze Oktawy Bożego Ciała. Dziękuję P. Józefowi Kubanowi za pomoc w transporcie brzózek. Strażakom i policji za zabezpieczenie trasy i niesienie baldachimu.
 2. Zauważyliśmy, że na skrzyżowaniu ulic Warszawska i Polna w Papowie Toruńskim na powrót stanął Krzyż, który poświęciliśmy przy II ołtarzu Bożego Ciała. W trakcie przebudowy ścieżki rowerowej w ubiegłym roku musiał być on usunięty, stało się to okazją do stworzenia jego nowej aranżacji. Krzyż stoi w miejscu gdzie przed wojną stała kapliczka przydrożna zniszczona przez hitlerowców, przy drodze do Zakrzewka. Krzyż ten jest jednocześnie widocznym wotum wdzięczności za uratowanie życia w roku 1969 Barbarze Kuban, która jako dziecko wpadła do studni. Rury z których zbudowany jest krzyż, znajdowały się w studni i przyczyniły się do uratowania jej życie. Rodzice uratowanego dziecka + Konrad i Krystyna Kuban zdecydowali się na postawienie krzyża wyrażając wiarę i wdzięczność Bogu za dar darowanego życia. Dziękuję Państwu Józefowi i Wiesławie Kuban i Państwu Benedyktowi i Ewie Skowrońskim za ufundowaniu obecnej formy krzyża. Krzyż nie tylko przypomina o wydarzeniu uratowanego życia dziewczynce ale przede wszystkim o Chrystusie który jest „źródłem wody żywej”, jest źródłem życia które troszczy się o życie. Forma krzyża nawiązuje do sakramentu Chrztu św. i Eucharystii.
 3. W miesiącu czerwcu zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w kościele i w kaplicy ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w łączności ze Mszą św.
 4. Trwa przyjmowanie jako kandydatów na ministrantów w naszej parafii chłopców, którzy zgłaszają się w zakrystii do księży. Rodziców prosimy o wsparcie dzieci w ich pragnieniu i wyrażanie zgody na służbę przy Ołtarzu Pańskim.
 5. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00-16.30.
 6. We wtorek 21 czerwca przypada rocznica poświecenia kaplicy w Łysomicach. W ten dzień zapalamy świece tzw. Zacheuszki
 7. W piątek przypada Uroczystość ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, która można powiedzieć, jest uroczystością odpustową miesiąca czerwca, dołużmy starań aby uczcić Serce Jezusowe poprzez obecność na Mszy i nabożeństwie oraz wyeksponujmy w naszych domach obraz serca Jezusowego. w tym dniu nie obowiązuje nas post piątkowy. Dzień następny w sobotę Kościół wspomina Najświętsze Serce Maryi.
 8. W piątek odbędą się ślub: Kamila Karolewskiego i Weroniki Bronk a w sobotę Michała Paliwody i Klaudii Jachimczak.
 9. Dziękuję parafianom Kamili Szablewskiej, Barbarze Miziołek i Irinie z Ukrainy oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy. Zapraszam do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię-Dom Boży.
 10. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień w ramach kolekty.
 11. Do końca czerwca trwa nabór kandydatów do bierzmowania rok I (zgłaszają się absolwenci szkoły podstawowej).
 12. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy na spotkanie kandydatów do Bierzmowania po I roku przygotowania.
 13. Dzisiaj trwa zbiórka do puszek na cele dobroczynne w naszej parafii. A po wieczornej Mszy św. spotkanie Kapituły Dobroczynnej.
 14. W najbliższą sobotę 25 czerwca o godz. 20.00 odbędzie się wydarzenie o nazwie „Randka dla Męża i Żony, Mamy i Taty” już dzisiaj zapraszamy pary małżeńskie do ogrodu parafialnego, gdzie przy swoim stoliku będą miały okazje spędzić wieczór jakiego być może dawno nie miały. Powierzcie na ten wieczór dzieci. Ogród, gra świateł i muzyka wprowadzą wszystkich w dobry klimat i nastrój. Goście w pięknych ale wygodnych strojach zabiorą z sobą koszyk piknikowy, który zapełni ich mały stolik. Czekać na gości będą również niespodzianki. Wydarzenie organizuje Kapituła Dobroczynnej naszej parafii, która poprzez to wydarzenie chce pomóc w zachowaniu dobrej kondycji i relacji małżeństw i rodzin.
 15. Mamy już kalendarz intencji mszalnych na rok przyszły, można rezerwować Msze św. na 2023 r.
 16. Zachęcam do zainteresowania się nowym numerem Tygodnika „Niedziela”
829

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00