mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Sie 29, 2022

Ogłoszenia Parafialne 28.08.2022 – XXII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj otaczamy modlitwą i dziękujemy za 7-o letnią posługę naszemu dotychczasowemu wikariuszowi ks. Marcinowi Jędraszkowi, który od jutra rozpoczyna posługę w parafii Miłosierdzia Bożego w Brodnicy. Dzisiaj z tej okazji przed mszą św. o godz. 10.40 zapraszamy do wysłuchania pieśni związanych z koncertem Ave Maria. Wykonawcy uświetnią Msze św. o godz. 11.00 i wykonają kilka utworów po jej zakończeniu. Solistką koncertu jest Karolina Zielińska, studentka IV roku wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku akompaniować będzie Marek Piątkowski. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich do ogrodu na kawę z ks. Marcinem.
 2. Od poniedziałku 29 sierpnia w naszej wspólnocie posługę pełnić będzie ks. Karol Rafalski, dotychczas wikariusz parafii Miłosierdzia w Toruniu. Przyjmijmy ks. Karola życzliwie i otoczmy go modlitwą.
 3. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00-16.30.
 4. Trwa przyjmowanie kandydatów na ministrantów w naszej parafii. Chłopcy zgłaszają się w zakrystii do księży. Rodziców prosimy o wsparcie dzieci w ich pragnieniu i wyrażanie zgody na służbę przy Ołtarzu Pańskim.
 5. W tym tygodniu przypada
  I Czwartek miesiąca, modlimy się za kapłanów i prosimy o liczne powołania do kapłaństwa.
  I pIątek okazja do spowiedzi św. w Łysomicach od godziny 16.00 w Papowie od godz. 17.00. Zapraszamy dzieci i młodzież na spowiedź i na Msze św. z okazji rozpoczęcia Roku Szkolnego: Msza św w kaplicy o 17.00 w kościele o 18.00.
  I sobota miesiąca odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Od tego roku Proboszcz przejmie chorych ks. Marcina.
  W I sobotę miesiąca Róże Różańcowe modlą się pół godziny przed Mszami św. Różańcem z wiernymi w kościele i w kaplicy, zapraszamy wszystkich.
 6. W I poniedziałek miesiąca zapraszamy mężczyzn na Męski Różaniec o godz. 18.30 prowadzony przez Męski Pluton Różańca.
 7. Dziękuję parafianom Barbarze Denis, Izabeli Jeziorskiej z synem oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy. Zapraszam do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię-Dom Boży.
 8. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Bóg zapłać ofiarodawcom indywidualnym Na dzień dzisiejszy do uzbierania na wkład własny parafii pokrycia tegorocznych inwestycji pozostało 81 tys. zł.
 9. Niebawem rozpocznie się remont dachu nawy głównej i bocznej kościoła, zostały postawione rusztowania, proszę więc przebywających na terenie kościoła o zachowanie bezpiecznej odległości od terenu budowy.
 10. Tydzień temu na cele dobroczynne zebraliśmy 1093,03 zł i 2 Euro.
 11. W gablocie zostały wywieszone listy przyjętych kandydatów do bierzmowania na I rok i tych, którzy kontynuują przygotowanie w II roku oraz tych, którzy powtarzają I rok. Za tydzień w niedziele zapraszamy wszystkich kandydatom 1 i 2 roku na spotkanie na godz. 12.00.
 12. Zapowiedzi Przedślubne:
  Maciej Rusak zam. w Łysomicach i Paulina Dąbrowska zam. w Toruniu.
  Zapowiedź I
  Jeśli komukolwiek znane są przeszkody kanoniczne istniejące pomiędzy narzeczonymi do zawarcia małżeństwa sakramentalnego, zobowiązany jest w sumieniu o tym poinformować proboszcza.
 13. Od 4 września br. zostanie wznowiony ruch pociągów relacji Chełmża - Toruń. Operator prosi o zachowanie ostrożności przy przekraczaniu przejazdów kolejowo-drogowych.
 14. Zachęcam do zainteresowania się nowym numerem Tygodnika „Niedziela” i biblijnego kwartalnika „Galilea”
1000

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00