mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Sie 21, 2022

Ogłoszenia Parafialne 21.08.2022 – XXI Niedziela Zwykła

 1. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00-16.30.
 2. Trwa przyjmowanie kandydatów na ministrantów w naszej parafii. Chłopcy zgłaszają się w zakrystii do księży. Rodziców prosimy o wsparcie dzieci w ich pragnieniu i wyrażanie zgody na służbę przy Ołtarzu Pańskim.
 3. Dziękuję parafianom Elżbiecie Brzozowskiej i Joannie Piwowarek oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy.
 4. Zapraszam do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię-Dom Boży.
 5. Za tydzień w niedzielę 28 sierpnia na Mszy św. o godz. 11.00 otoczymy modlitwą i pożegnamy dotychczasowego wikariusza naszej parafii ks. Marcina Jędraszka, który rozpocznie posługiwanie od poniedziałku 29 sierpnia w parafii Miłosierdzia Bożego w Brodnicy.
 6. W tym dni, przed mszą św. o godz. 10.40 zapraszamy do wysłuchania pieśni związanych z koncertem Ave Maria. Wykonawcy uświetnią Msze św. i wykonają kilka utworów po jej zakończeniu. Solistką koncertu jest Karolina Zielińska, studentka IV roku wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku akompaniować będzie P. Marek Piątkowski.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Bóg zapłać ofiarodawcom indywidualnym Na dzień dzisiejszy do uzbierania na wkład własny parafii pokrycia tegorocznych inwestycji pozostało 83 tys. zł.
 8. Niebawem rozpocznie się remont dachu nawy głównej i bocznej kościoła, zostały postawione rusztowania, proszę więc przebywających na terenie kościoła o zachowanie bezpiecznej odległości od terenu budowy.
 9. Dziękuję za podjęcie trudu organizacji dożynek parafialnych i festynu dożynkowego Rolnikom, Sołtysom, osobom odpowiedzialnym, za przygotowanie wieńców, darów ofiarnych, wystroju kościoła i przygotowanie festynu. Dziękuję wszystkim uczestnikom liturgii za wspólną modlitwę.
 10. Dzisiaj realizujemy, jak w każdą 3 niedzielę miesiąca, zbiórkę do puszek na cele dobroczynne w naszej parafii. Spotkanie Kapituły Dobroczynnej wieczorem po Mszy św.
 11. W gablocie zostały wywieszone listy przyjętych kandydatów do bierzmowania na I rok i tych, którzy kontynuują przygotowanie w II roku oraz tych, którzy powtarzają I rok.
 12. Zapowiedzi Przedślubne:
  Bartłomiej Tecmer zam. w Ciechocinku i Wiktoria Daria Olszewska zam. Łysomice
  Zapowiedź II
  Jeśli komukolwiek znane są przeszkody kanoniczne istniejące pomiędzy narzeczonymi do zawarcia małżeństwa sakramentalnego, zobowiązany jest w sumieniu o tym poinformować proboszcza.
 13. Od 4 września br. zostanie wznowiony ruch pociągów relacji Chełmża - Toruń. Prosimy o zachowanie ostrożności przy przekraczaniu przejazdów drogowych.
 14. Zachęcam do zainteresowania się nowym numerem Tygodnika „Niedziela”.
1045 Ostatnio zmieniany niedziela, 21 sierpień 2022 07:07

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00