mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Gru 10, 2022

Ogłoszenia Parafialne 4.12.2022 – II Niedziela Adwentu

 1. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00-16.30.
 2. Dziękuję parafianom Justynie i Łukaszowi Błaszkiewicz, Wioletcie Dobosz z rodziną, Zoili Dembek, Justynie Dalętka z rodziną oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy. Zachęcamy do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń pozostałych członków naszej wspólnoty parafialnej – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię - Dom Boży.
 3. Dziękuję wszystkim parafianom, członkom wszystkich grup i wspólnot za wzięcie udziału w Misjach Świętych. Szczególnie dziękuję Służbie liturgicznej, Panu Organiście, Paniom kościelnym, Paniom w plebanii, katechetom i nauczycielom za wszelkie przygotowania związane w Misjami świętymi.
 4. W poniedziałek zapraszamy wszystkich mężczyzn na modlitwę różańcową i spotkanie Plutonu Różańca w kościele tuż po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.
 5. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. około godz. 18.40 zapraszamy elfy do pakowania prezentów dla dzieci. W poniedziałek na roraty w kościele dzieci przynoszą wyczyszczone i podpisane buty, tak aby odebrać je w Papowie Toruńskim na spotkaniu ze Św. Mikołajem we wtorek 6 grudnia na roratach o godz. 18.00.
 6. Za tydzień w niedzielę spotkanie dzieci i rodziców I komunijnych na Mszy św. o godz. 12.00
 7. Opłatki wigilijne trafiły już do wszystkich domów naszej parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przekazywane ofiary na konto bankowe Kapituły Dobroczynnej. Wpłacane środki przeznaczone są na przygotowanie paczek dla dzieci w dniu 6 grudnia oraz inne działania dobroczynne w naszej parafii.
 8. W następną niedzielę zostanie umieszczony program Wizyty Duszpasterskiej – tzw. kolędy w domach parafian. Kolędowanie odbędzie się w sposób tradycyjny. Będzie to czas na rozmowy na temat wiary i przynależności do Chrystusa i Kościoła. W tym roku przeprowadzony zostanie spis wszystkich deklarujących się jako członków naszej wspólnoty parafialnej i odnowienie kartotek parafialnych. W tym celu przed przybyciem duszpasterzy trzeba będzie wypełnić i mieć przygotowaną ankietę w formie papierowej. Wzór ankiety będzie dostępny w formie papierowej i elektronicznej.
 9. W dniach od 9-17 czerwca 2023 roku planowana jest 9 dniowa autokarowa pielgrzymka do Medjugorie. Program oraz zapisy dostępne są w zakrystii lub w Biurze Parafialnym.
 10. Na wyjściach z kościoła zostały zawieszone kotary termiczne, które mają chronić kościół przed utratą ciepła. Nadal prosimy uprzejmie o staranne zamykanie drzwi kościoła w czasie wchodzenia i wychodzenia z kościoła. Dziękuję Sebastianowi Ohl i Łukaszowi Błaszkiewiczowi za ich powieszenie.
 11. Zakończył się I etap konserwacji ołtarza południowego tzw. część architektoniczna. Kolejny etap zostanie podjęty w następnym roku kalendarzowym.
 12. Na dzień dzisiejszy do pokrycia wkładu własnego parafii tegorocznych inwestycji pozostało 10 200 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom indywidualnym Państwu Kamińskim z Zakrzewka, Iwonie i Jackowi Karolewskim z Papowa Toruńskiego.
 13. Zmieniamy sposób i lokalizację składowania śmieci. Duży śmietnik KP7 z drzwiczkami zostanie ostatecznie ustawiony na końcu głównej alejki w głębi cmentarza. W celu zapewnienia dojazdu samochodu transportowego musimy usunąć stare krawężniki i poszerzyć główną ścieżkę. Na najbliższą sobotę zapraszam mężczyzn do prac na cmentarzu od godz. 9.00.
 14. Siostry z Karmelu w Łasinie przysłały kalendarze na rok 2023. Polecam je waszej ofiarności.
 15. Zachęcam do zainteresowania się nowym numerem Tygodnika „Niedziela”, który wzbogacony jest o pismo „Bliżej życia wiary”.
 16. W poniedziałek o godz. 13.00 odbędzie się pogrzeb naszego parafianina śp. Andrzeja Piotrowskiego z Łysomic. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
278

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00