mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Maj 28, 2023

Ogłoszenia Parafialne 28.05.2023 – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 1. Wraz z majem kończą się nabożeństwa majowe, dziękuję wszystkim za wspólną modlitwę tą w kaplicy, w kościele ale i przy przydrożnych kapliczkach w Zakrzewku i Koniczynce. Jednocześnie wkraczamy w miesiąc czerwiec, w którym będziemy czcić Serce Pana Jezusa w czasie nabożeństw czerwcowych, na które zapraszamy do kościoła i kaplicy w łączności ze Mszą św.
 2. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne w środę od godz. 15.00-16.30.
 3. We wtorek na godz. 18.30 zapraszamy V grupę dzieci I komunijnych na spotkanie oraz w sobotę na godz. 13.00. na I spowiedź. Za tydzień w niedzielę 4 czerwca ostatnia grupa 13 dzieci przystąpi do I Komunii Św.
 4. W najbliższą środę na godz. 18.30 zapraszamy na kolejne 2 odcinki filmu The Chosen – najnowszej produkcji serialu o życiu Jezusa Chrystusa – serdecznie zapraszamy do naszego kina parafialnego.
 5. W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy młodzież oazową na spotkanie.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca:
  I czwartek - modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz modlimy się za kapłanów
  I piątek – okazja do spowiedzi w Łysomicach od 16.00 w Papowie Toruńskim od 17.40.
 7. ks. Karol swoich chorych z posługą sakramentalną odwiedzi wyjątkowo w najbliższy piątek, gdyż w sobotę wyjeżdża z młodzieżą do Lednicy na spotkanie młodych.
 8. W Piątek zapraszamy młodzież 2 roku przygotowania do bierzmowania na spotykanie o godz. 18.40
 9. W I sobotę ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną.
 10. W poniedziałek 5 czerwca na godz. 19.30 zapraszam członków Rady Duszpasterskiej na spotkanie.
 11. Za dwa tygodnie, w czwartek 8 czerwca przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. odprawiamy w kościele parafialnym o godz. 7.30 oraz o 9.00 na rozpoczęcie procesji, która w tym roku wyruszy do Koniczynki, gdzie około 11.30 zostanie odprawiona Msza św. na zakończenie procesji.
  Proszę o przygotowanie ołtarzy procesyjnych poszczególne wsie:
  1. Papowo Toruńskie - przy Świetlicy i OSP w Papowie Toruńskim
  2. Zakrzewko – przy Państwu Grabowskich, ul. Warszawska 61, Papowo Toruńskie
  3. Łysomice – przy Krzyżu, ul. Osiedlowa, Papowo Toruńskie
  4. Koniczynka – przy figurce Matki Bożej Fatimskiej w Koniczynce.
  Przedstawiciele tych miejscowości przygotowują kwiaty do sypania dla dzieci, 20 osób niesie chorągwie i feretrony. Strażaków proszę o niesienie baldachimu.
  Dzieci pierwszokomunijne chłopcy pomagają ministrantom w służeniu, dziewczynki sypią kwiaty wraz z innymi dziewczynkami.
  Młodzież przygotowująca się do bierzmowania: chłopacy pomagają w sprawach technicznych procesji dziewczęta zabezpieczają osoby starsze i dzieci.
 12. Ubiegłoroczne dzieci I komunijne w dzień Bożego Ciała przeżywają swoją rocznicę przyjęcia I Komunii św. Prosimy aby dzieci przyszły na Msz św. o godz. 9.00 i włączyły się w organizację procesji i niosły duży różaniec. Tego dnia te dzieci jako pierwsze przystąpią do komunii św.
 13. Dziękuję parafianom: Ewie Stańczewskiej z rodziną i rodzicom I komunijnym oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy. Zapraszam do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię-Dom Boży.
 14. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Dziękuję również ofiarodawcom indywidualnym. Zebrane środki przeznaczamy na remonty w kościele.
 15. Tydzień temu na cele dobroczynne zebraliśmy 838 zł.
 16. Kończą się również prace konserwatorskie nad ołtarzem południowym bocznym niebawem wrócą do kościoła również odrestaurowane obrazy św. Antoniego i Serca Pana Jezusa i św. Mikołaja. W tym roku kontynuować będziemy prace nad dachem kościoła, szczególnie Prezbiterium, ruszy również ostatni etap prac nad maswerkami zakrystii ściany wschodniej. Trwa również procedura przywrócenia i aranżacji chóru muzycznego i organów oraz wiszącej ambony w nawie głównej kościoła.
 17. Zapowiedzi przedślubne:
  Arkadiusz Jastrzębski zam. w Toruniu i Ewelina Górzkowska zam. w Papowie Toruńskim
  Zapowiedź I
  Jeśli komukolwiek znane są przeszkody kanoniczne istniejące między narzeczonymi, do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest w sumieniu poinformować osobiście proboszcza.
 18. Zapraszamy na dwudniową pielgrzymkę autokarową w dniach 2-3 września. Trasa pielgrzymki: Nidzica – zwiedzanie zamku, Sokółka - miejsce cudu eucharystycznego, Suchowola - miejscowość i dom rodzinny ks. Jerzego Popiełuszki, Augustów - rejs statkiem. Program obejmuje: koszt przejazdu, zwiedzania, obiadokolację, śniadanie i obiad oraz nocleg w hotelu. Wyjazd 2 września w sobotę ok 7.00 a powrót w niedzielę ok 21.30. Koszt przy udziale 50 osób wynosi 420zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii bądź w biurze.
 19. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką, nowym numerem tygodnika Niedziela, ofiary za gazety wrzucamy do skarbon.
604 Ostatnio zmieniany niedziela, 28 maj 2023 15:45

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00