mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Cze 4, 2023

Ogłoszenia Parafialne 4.06.2023 – Niedziela Trójcy Świętej

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w łączności z Mszami św. wieczornymi, ku czci Najświętszego Serce Pana Jezusa.
 2. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00-16.30.
 3. W poniedziałek napraszamy na męski różaniec prowadzony przez Męski Pluton Różańca o godz. 18.30.
 4. W poniedziałek 5 czerwca na godz. 19.30 zapraszam członków Rady Duszpasterskiej na spotkanie.
 5. W najbliższą środę na godz. 18.30 zapraszamy na kolejne 2 odcinki filmu The Chosen – najnowszej produkcji serialu o życiu Jezusa Chrystusa – serdecznie zapraszamy do naszego kina parafialnego.
 6. W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy młodzież oazową na spotkanie.
 7. W czwartek 8 czerwca przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. odprawiamy w kościele parafialnym o godz. 7.30 oraz o 9.00 na rozpoczęcie procesji, która w tym roku wyruszy do Koniczynki, gdzie około 11.30 zostanie odprawiona Msza św. na zakończenie procesji.
  Proszę o przygotowanie 4 ołtarzy procesyjnych poszczególne wsie:
  1. Papowo Toruńskie - przy Świetlicy i OSP,
  2. Zakrzewko – przy Państwu Grabowskich, ul. Warszawska 61,
  3. Łysomice – przy Krzyżu, ul. Osiedlowa
  4. Koniczynka – przy figurce Matki Bożej.
  Przedstawiciele tych miejscowości przygotowują kwiaty do sypania dla dzieci, 20 osób niesie chorągwie i feretrony. Strażaków proszę o niesienie baldachimu.
  Dzieci pierwszokomunijne chłopcy pomagają ministrantom w służeniu, dziewczynki sypią kwiaty wraz z innymi dziewczynkami.
  Młodzież przygotowująca się do bierzmowania: chłopacy pomagają w sprawach technicznych procesji dziewczęta zabezpieczają osoby starsze i dzieci.
 8. Ubiegłoroczne dzieci I komunijne w dzień Bożego Ciała przeżywają swoją rocznicę przyjęcia I Komunii św. Prosimy aby dzieci przyszły na Msz św. o godz. 9.00 i włączyły się w organizację procesji i niosły duży różaniec. Tego dnia te dzieci jako pierwsze przystąpią do komunii św.
 9. W oktawie Bożego Ciała uczestniczyć będziemy w procesjach eucharystycznych wokół kościoła.
 10. Dziękuję parafianom: Rodzinie Stawinoga oraz rodzicom dzieci I komunijnych oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy. Zapraszam do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię-Dom Boży.
 11. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Dziękuję również ofiarodawcom indywidualnym, Państwu Tylus z Papowa Toruńskiego. Zebrane środki przeznaczamy na remonty w kościele.
 12. Kończą się również prace konserwatorskie nad ołtarzem południowym bocznym niebawem wrócą do kościoła również odrestaurowane obrazy św. Antoniego i Serca Pana Jezusa i św. Mikołaja. W tym roku kontynuować będziemy prace nad dachem kościoła, szczególnie Prezbiterium, ruszy również ostatni etap prac nad maswerkami zakrystii ściany wschodniej. Trwa również procedura przywrócenia i aranżacji chóru muzycznego i organów oraz wiszącej ambony w nawie głównej kościoła.
 13. Zapowiedzi przedślubne:
  Arkadiusz Turowski zam. w Zakrzewku i Klaudia Lewandowska zam. w Steklinie
  Zapowiedź I
  Arkadiusz Jastrzębski zam. w Toruniu i Ewelina Górzkowska zam. w Papowie Toruńskim
  Zapowiedź II
  Jeśli komukolwiek znane są przeszkody kanoniczne istniejące między narzeczonymi, do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest w sumieniu poinformować osobiście proboszcza.
 14. Zapraszamy na dwudniową pielgrzymkę autokarową w dniach 2-3 września. Trasa pielgrzymki: Nidzica – zwiedzanie zamku, Sokółka - miejsce cudu eucharystycznego, Suchowola - miejscowość i dom rodzinny ks. Jerzego Popiełuszki, Augustów - rejs statkiem. Program obejmuje: koszty zwiedzania, obiadokolację, śniadanie i obiad oraz nocleg w hotelu. Wyjazd 2 września w sobotę ok 7.00 a powrót w niedzielę ok 21.30. Koszt przy udziale 50 osób wynosi 420zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii bądź w biurze.
 15. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką, nowym numerem tygodnika Niedziela, ofiary za gazety wrzucamy do skarbon.
728

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00