mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Cze 11, 2023

Ogłoszenia Parafialne 11.06.2023 – X Niedziela Zwykła

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w łączności z Mszami św. wieczornymi, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00-16.30.
 3. W piątek 16 czerwca na godz. 19.00 zapraszam członków Rady Ekonomicznej na spotkanie.
 4. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w organizację i przeżycie Uroczystości Bożego Ciała wraz z procesją, służbie liturgicznej, Panu organiście, dzieciom I Komunijnym i młodzieży bierzmowanej, dziewczynkom sypiącym kwiaty. Dziękuję mieszkańcom Łysomic, Zakrzewka, Papowa Toruńskiego i Koniczynki za przygotowanie ołtarzy oraz Koniczynce za przygotowanie na koniec Eucharystii i ugoszczenie obiadem służby liturgicznej i kapłanów.
 5. Trwamy w oktawie Bożego Ciała zapraszamy na procesje eucharystyczne do piątku włącznie. Zachęcamy dzieci do sypania kwiatów.
 6. W czwartek będziemy święcić wianki z kwiatów i ziół.
 7. W piątek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w tym dniu nie obowiązuje nas post piątkowy.
 8. Akolici odwiedzą chorych w sobotę od godz. 7.30.
 9. W sobotę przeżywamy wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 10. Za tydzień w 3 niedzielę miesiąca zbierać będziemy ofiary do puszek na cele dobroczynne.
 11. Rozpoczynamy nabór na ministrantów. Chłopcy, którzy pragną służyć Panu Bogu przy ołtarzu zgłaszają się do kapłana w zakrystii. Rodziców prosimy o wspieranie swych synów w ich decyzji i wyrażanie zgody.
 12. Dziękuję parafianom: Aleksandrze Wojdyło, oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy. Zapraszam do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię-Dom Boży.
 13. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Dziękuję również ofiarodawcom indywidualnym, Pani Marii Więcek z Koniczynki. Zebrane środki przeznaczamy na remonty w kościele.
 14. Rozpoczęły się prace nad elewacją kaplicy, zostały zamontowane parapety, po dokonaniu obróbek blacharskich i podbitek zostanie wykonany tynk elewacyjny.
 15. Niebawem rozpocznie się końcowy etap prac konserwatorskich nad ołtarzem południowym bocznym, wrócą do kościoła pozostałe elementy ołtarza. W tym roku kontynuować będziemy prace nad dachem kościoła, szczególnie Prezbiterium. Trwają również końcowe prace nad maswerkami zakrystii ściany wschodniej. Trwają również prace nad aranżacją i przywróceniem chóru muzycznego i organów oraz wiszącej ambony w nawie głównej kościoła do dawnej świetności.
 16. Zapowiedzi przedślubne:
  Arkadiusz Turowski zam. w Zakrzewku i Klaudia Lewandowska zam. w Steklinie
  Zapowiedź II
  Jeśli komukolwiek znane są przeszkody kanoniczne istniejące między narzeczonymi, do zawarcia tego małżeństwa, zobowiązany jest w sumieniu poinformować proboszcza osobiście.
 17. 23 czerwca od godz. 18.00 przeżywać będziemy peregrynację ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Sanktuarium Ojców Redemptorystów w Toruniu. Ikona pozostanie w kościele do dnia następnego, do godz. 14.00. Będzie to okazją do osobistego nawiedzenia świątyni i powierzenia Matce Bożej gotowej nam nieustannie pomagać, siebie oraz wszystkich naszych intencji.
 18. 23 czerwca o godz. 18.00 na Mszy św. w czasie przywitania ikony, będziemy dziękować wraz z dziećmi i młodzieżą za miniony rok szkolny.
 19. 24 czerwca wieczorem o godz. 20.00 zapraszamy na wspólny wieczór małżonków i rodziców na wydarzenie pt „Randkę Mamy i taty męża i żony” do ogrodu parafialnego. Podobnie jak w ubiegłym roku, zapraszamy pary z koszykami piknikowymi. Ma być to romantyczny czas spędzony we dwoje przy dobrej zabawie.
 20. Zapraszamy na dwudniową pielgrzymkę autokarową w dniach 2-3 września. Trasa pielgrzymki: Nidzica – zwiedzanie zamku, Sokółka - miejsce cudu eucharystycznego, Suchowola - miejscowość i dom rodzinny ks. Jerzego Popiełuszki, Augustów - rejs statkiem. Program obejmuje: koszty zwiedzania, obiadokolację, śniadanie i obiad oraz nocleg w hotelu. Wyjazd 2 września w sobotę ok 7.00 a powrót w niedzielę ok 21.30. Koszt przy udziale 50 osób wynosi 420zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii bądź w biurze. Pozostało kilka miejsc.
 21. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką, nowym numerem tygodnika Niedziela, ofiary za gazety wrzucamy do skarbon.
514

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00