mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Lip 23, 2023

Ogłoszenia Parafialne 23.07.2023 – XVI Niedziela Zwykła

 1. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00-16.30.
 2. Trwa nabór na ministrantów. Chłopcy, którzy pragną służyć Panu Bogu przy ołtarzu zgłaszają się do kapłana. Rodziców prosimy o wspieranie swych synów w ich decyzji i wyrażanie zgody.
 3. Dziękuję młodzieży, która w tym tygodniu brała udział w trzydniowym skupienia przed bierzmowaniem. Dziękuję za wspólny czas spędzony na modlitwie, rozważaniu słowa Bożego i przy obowiązkach. Zaangażowanie, tworzenie wspólnoty i otwarcie na nowe doświadczenia związane z wiarą i życiem człowieka świadczą o kroczeniu drogą dojrzałości. Gratuluję rodzicom takich synów i córek jednocześnie dziękuję, że przyrzeczenia złożone przez nich na chrzcie świętym swoich dzieci, wypełnili najlepiej jak potrafili.
 4. Od poniedziałku rozpocznie się kolejny cykl 3 dniowego skupienia, dla młodzieży, bezpośrednio przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania, które nastąpi 7 września. Uczestniczy rozpoczynają w kościele w Papowie Toruńskim o godz. 8.00 modlitwą Jutrzni, jedzą śniadanie w plebanii. Następnie udają się do obowiązków na rzecz wspólnoty parafialnej. O 12.00 w kościele odmawiają Anioł Pański i modlą się kolejną godziną Liturgii Godzin, Modlitwą południową. Spotykaj a się na rozważaniu Słowa Bożego. Udają się do popołudniowych zajęć, jedzą obiad w plebanii. Dzień skupienia kończą o 16.00 Nieszporami i o 17.00 Eucharystią w Łysomicach.
 5. Dziękuję parafianom oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy. Zapraszam do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię-Dom Boży.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Wszystkie ofiary przeznaczamy na funkcjonowanie parafii i realizowane inwestycje. W roku bieżącym realizujemy zadania remontowe: 3 związane z kościołem i 1 związane z kaplicą. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym: Pani Joasi, Lucynie Gałkowskiej z Łysomic.
 7. Dziękuję za złożone ofiary do puszek na rajd rowerowy ministrantów i lektorów. W najbliższą niedzielę grupa 21 osobowa rozpoczyna 5 dniową przygodę na rowerach z Łeby do Kołobrzegu przeszło 170 km. W sobotę między 8.00-10.00 w plebani składowane są duże bagaże i rowery.
 8. Dzisiaj po Mszach św. święcimy pojazdy z okazji wspomnienia św. Krzysztofa.
 9. Rozpoczynamy przyjmowanie kandydatów do bierzmowania – rok 1, Młodzież, która ukończyła szkołę podstawową zgłasza kandydaturę do 10 września.
 10. Dziękuję bardzo za pomoc w zachowaniu porządku na cmentarzu i segregację śmieci.
 11. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką, nowym numerem tygodnika Niedziela, ofiary za gazety wrzucamy do skarbon.
453

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00