mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Lip 29, 2023

Ogłoszenia Parafialne 30.07.2023 – XVII Niedziela Zwykła

 1. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie nieczynne.
 2. W najbliższy wtorek wkraczamy w miesiąc sierpień. W polskiej tradycji jest miesiącem wyjątkowej modlitwy o trzeźwości oraz podejmowanej wstrzemięźliwości od alkoholu w intencji osób nadużywających, zniewolonych i trwających w nałogu, o ich uwolnienie.
 3. Trwa nabór na ministrantów. Chłopcy, którzy pragną służyć Panu Bogu przy ołtarzu zgłaszają się do kapłana. Rodziców prosimy o wspieranie swych synów w ich decyzji i wyrażanie zgody.
 4. Dziękuję młodzieży, która w tym tygodniu brała udział w trzydniowym skupienia przed bierzmowaniem. Dziękuję za wspólny czas spędzony na modlitwie, rozważaniu słowa Bożego i przy obowiązkach. Gratuluję rodzicom i jednocześnie dziękuję, że przyrzeczenia złożone przez nich na chrzcie świętym swoich dzieci, wypełnili najlepiej jak potrafili.
 5. Dziękuję parafianom oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy. Zapraszam do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię-Dom Boży.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Wszystkie ofiary przeznaczamy na funkcjonowanie parafii i realizowane inwestycje. W roku bieżącym realizujemy zadania remontowe: 3 związane z kościołem i 1 związane z kaplicą. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym:, Do uzbierania wkładu finansowego parafii pozostało 80 000 zł.
 7. W I czwartek miesiąca Mszę św. o godz. 18.00 odprawiamy przy ołtarzu św. Józefa.
 8. W najbliższy piątek okazja do spowiedzi św. z racji I Piątku od godz. 16.00 w Łysomicach i od 17.00 w Papowie Toruńskim
 9. W I sobotę miesiąca kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00.
 10. W I sobotę miesiąca modlimy się, wraz z Różami Różańcowymi, pół godziny przed wieczornymi Mszami św.
 11. Za tydzień w Poniedziałek 7 sierpnia po wieczornej Mszy św. zapraszamy mężczyzn na męski różaniec.
 12. Rozpoczynamy przyjmowanie kandydatów do bierzmowania – rok 1, Młodzież, która ukończyła szkołę podstawową zgłasza kandydaturę do 10 września.
 13. We wtorek 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP na Mszy św. o godz. 11.00 przeżywać będziemy dożynki parafialne. Poszczególne wsie proszę o przygotowanie wieńców. Zwyczajem lat ubiegłych po Mszy św. będziemy świętować w ogrodzie parafialnym w czasie festynu, na który zapraszają rolnicy, ogrodnicy i wszyscy, których praca związana jest z uprawą płodów ziemi.
 14. Dziękuję bardzo za pomoc w zachowaniu porządku na cmentarzu i segregację śmieci.
 15. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką, nowym numerem tygodnika Niedziela, ofiary za gazety wrzucamy do skarbon.
302

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00