mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Sie 13, 2023

Ogłoszenia Parafialne 13.08.2023 – XIX Niedziela Zwykła

  1. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00 -16.30.
  2. Trwa nabór na ministrantów. Chłopców którzy pragną służyć Panu Bogu przy ołtarzu prosimy o zgłaszanie się do kapłanów. Rodziców prosimy o wspieranie synów w ich decyzji i wyrażenie zgody.
  3. Dziękuję parafianom oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy. Zapraszam do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię-Dom Boży.
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Wszystkie ofiary przeznaczamy na funkcjonowanie parafii i realizowane inwestycje. W roku bieżącym realizujemy zadania remontowe: 3 związane z kościołem i 1 związane z kaplicą. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym, między innymi: Państwu Irenie i Ryszardowi Krygier z Łysomic.
  5. Rozpoczynamy przyjmowanie kandydatów do bierzmowania – rok 1, Młodzież, która ukończyła szkołę podstawową zgłasza kandydaturę do 10 września.
  6. W najbliższy wtorek 15 sierpnia obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, pamiętajmy o spełnieniu obowiązku uczestnictwa we Mszy św. Msze św. odprawiać będziemy w porządku niedzielnym. Corocznym zwyczajem na Mszy św. o godz. 11.00 przeżywać będziemy Dożynki Parafialne, które są wyrazem okazanej wdzięczności Bogu za tegoroczne plony. Poszczególne wsie przynoszą przygotowane wieńce dożynkowe. Po liturgii eucharystycznej, dalej będziemy świętować w ogrodzie parafialnym w czasie festynu i zabawy dożynkowej z tańcami. Gospodynie prosimy o upieczenie ciast. Rolników, ogrodników i wszystkich którzy pracują nad uprawą płodów ziemi prosimy o ufundowanie pieczonego prosiaka. Przedstawiciele rodzin rolniczych i ogrodniczych, na czele ze Starościną i Starostą tegorocznych dożynek, Martą i Dawidem Nadstawnymi z Papowa Toruńskiego, wniosą 15 bochnów chleba w darach ofiarnych.
  7. We wtorkową Uroczystość przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek w ramach działalności dobroczynnej na poszkodowanych w wyniku powodzi w Słowenii.
  8. W najbliższą sobotę akolici przyniosą chorym komunię świętą, zaczną od godz. 8.00.
  9. Dziękuję bardzo za pomoc w zachowaniu porządku na cmentarzu i segregację śmieci.
  10. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką, nowym numerem tygodnika Niedziela, ofiary za gazety wrzucamy do skarbon.
556

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00