mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Sie 6, 2023

Ogłoszenia Parafialne 6.08.2023 – Niedziela Przemienienia Pańskiego

 1. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00 -16.30.
 2. W Poniedziałek 7 sierpnia po wieczornej Mszy św. zapraszamy mężczyzn na męski różaniec.
 3. Trwa nabór na ministrantów. Chłopców którzy pragną służyć Panu Bogu przy ołtarzu prosimy o zgłaszanie się do kapłanów. Rodziców prosimy o wspieranie synów w ich decyzji i wyrażenie zgody.
 4. Dziękuję parafianom oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy. Zapraszam do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię-Dom Boży.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Wszystkie ofiary przeznaczamy na funkcjonowanie parafii i realizowane inwestycje. W roku bieżącym realizujemy zadania remontowe: 3 związane z kościołem i 1 związane z kaplicą. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym: Państwu Stanisławie i Stefanowi Parzyszkom z Zakrzewka, Państwu Tylus z Papowa Toruńskiego.
 6. Rozpoczynamy przyjmowanie kandydatów do bierzmowania – rok 1, Młodzież, która ukończyła szkołę podstawową zgłasza kandydaturę do 10 września.
 7. We wtorek 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP na Mszy św. o godz. 11.00 przeżywać będziemy dożynki parafialne. Poszczególne wsie proszę o przygotowanie wieńców. Zwyczajem lat ubiegłych po Mszy św. będziemy świętować w ogrodzie parafialnym w czasie festynu i zabawy dożynkowej. Gospodynie prosimy o upieczenie ciast, rolników, ogrodników i wszystkich którzy pracują nad uprawą płodów ziemi prosimy o ufundowanie pieczonego prosiaka. Starościną i Starostą tegorocznych dożynek będą małżonkowie Dawid i Marta Nadstawni z Papowa Toruńskiego do nich należy składać dar dożynkowy na ufundowanie pieczonego prosiaka.
 8. W czwartek szczęśliwie zakończyliśmy 5 dniowy rajd rowerowy ministrantów i lektorów w czasie którego przejechaliśmy 200 km. z Łeby do Kołobrzegu. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali nam w organizacji tego przedsięwzięcia Państwu Agnieszce i Dariuszowi Pyrzewskim z synem Radosławem za wsparcie rajdu. Panom Łukaszowi Błaszkiewiczowi, Bartkowi Wojciechowskiemu oraz Łukaszowi Więckowskiemu, za bezpośrednią pomoc kapłanom w realizacji rajdu i opiekę ojcowską nad uczestnikami.
 9. 7 sierpnia przypada 8 rocznica mojego proboszczowania w tej parafii. Dziękuję Wam za wspólną wędrówkę ku przemianie, nie tylko tej związanej z wyglądem naszych świątyń ale za wspólny wzrost w wierze, towrzyszenie, dobre słowo i wsparcie potwierdzone modlitwą. Ze swej strony zapewniam Was o mojej codziennej modlitwie za Was. 
 10. Dziękuję bardzo za pomoc w zachowaniu porządku na cmentarzu i segregację śmieci.
 11. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką, nowym numerem tygodnika Niedziela, ofiary za gazety wrzucamy do skarbon.
259

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00