mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Sie 27, 2023

Ogłoszenia Parafialne 27.08.2023 – XXI Niedziela Zwykła

 1. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00 -16.30.
 2. Trwa nabór na ministrantów. Chłopców którzy pragną służyć Panu Bogu przy ołtarzu prosimy o zgłaszanie się do kapłanów. Rodziców prosimy o wspieranie synów w ich decyzji i wyrażenie zgody.
 3. Dziękuję parafianom oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy: Joanna Piwowarek z rodziną z Łysomic.
 4. Zapraszam do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię-Dom Boży.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Wszystkie ofiary przeznaczamy na funkcjonowanie parafii i realizowane inwestycje. W roku bieżącym realizujemy zadania remontowe: 3 związane z kościołem i 1 związane z kaplicą. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym.
 6. W tym tygodniu przypadają:
  I czwartek – dzień modlitw o powołania i za kapłanów
  I piątek – dzień spowiedzi św. w Łysomicach od godz. 16.00 w Papowie Toruńskim od godz. 17.00
  W najbliższy piątek wyjątkowo odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00. Od września kapłani zamieniają grupy swoich chorych.
  I sobota – Róże Różańcowe prosimy o prowadzenie różańca dla parafian pół godziny przed Mszami św. wieczornymi.
  W sobotę 2 września o godz. 7.00, wyruszamy z parkingu kościelnego, pielgrzymką autokarową do Sokółki. Trasa pielgrzymki biegnie również przez Nidzicę, Suchowolę i Augustów. Powrót w niedzielę 3 września około 23.00.
 7. Rozpoczynamy przyjmowanie kandydatów do bierzmowania – rok 1, Młodzież, która ukończyła szkołę podstawową zgłasza kandydaturę osobiście do 10 września.
 8. Zakończyliśmy cykl trzydniowych spotkań młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania. W imieniu całej wspólnoty parafialnej dziękuję młodzieży za zaangażowanie się w sprawy związane z życiem parafii. Dziękuję za wspólnie spędzony czas na modlitwie, pracy i rekreacji, za ubogacające spotkania i rozmowy. Rodzicom gratuluję wyraźnego dobrego szlifu wychowania. Młodzieży życzę wielu sukcesów i siły w chwilach kiedy o wzrost w życiu trzeba będzie mocno walczyć.
 9. Za tydzień w Niedzielę na Mszy św. o godz. 9.00 w Łysomicach modlić będziemy w intencji dzieci i młodzieży z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego, święcić będziemy tornistry pierwszoklasistom.
 10. W niedzielę 3 września zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na Mszę św. o godz. 12.00 a po niej na spotkanie formacyjne.
 11. Zapraszamy grupę młodzieży, która ma przyjąć Sakrament Bierzmowania we wrześniu, na Mszę św. o godz. 18.00 w Niedzielę 3 września i na spotkanie.
 12. Dziękuję bardzo za pomoc w zachowaniu porządku na cmentarzu i segregację śmieci.
 13. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką, nowym numerem tygodnika Niedziela, ofiary za gazety wrzucamy do skarbon.
498

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00