mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Wrz 2, 2023

Ogłoszenia Parafialne 3.09.2023 – XXII Niedziela Zwykła

  1. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00 -16.30.
  2. Trwa nabór na ministrantów. Chłopców, którzy pragną służyć Panu Bogu przy ołtarzu, prosimy o zgłaszanie się do kapłanów. Rodziców prosimy o wspieranie synów w ich decyzji i wyrażenie zgody.
  3. W najbliższy czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 grupa młodzieży naszej parafii przyjmie sakrament Bierzmowania z rąk ks. Bpa Wiesława Śmigla. Zapraszamy wszystkich na tę uroczystość.
  4. Pluton Różańca zaprasza na różaniec do kościoła w poniedziałek 4 września po Mszy świętej o godzinie 18.00.
  5. Dziękuję parafianom oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy: Marzenie Kuźniarz z Zakrzewka, Katarzyna Szmit, Jolanta Lewandowska z Łysomic. Zapraszam do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię-Dom Boży.
  6. Odpoczywają w naszej parafii misjonarze świeccy, przed powrotem na pracę misyjną do Afryki. Za tydzień w niedzielę 10 września na Mszach św. wygłoszą świadectwo z życia misyjnego. Tego dnia, w ramach zbiórki do puszek na dobroczynność, będziemy zbierać ofiary, na dzieła misyjne prowadzone przez nich.
  7. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach Wszystkie ofiary przeznaczamy na funkcjonowanie parafii i realizowane inwestycje. W roku bieżącym realizujemy zadania remontowe: 3 związane z kościołem i 1 związane z kaplicą. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym: + Antoniemu Bancerz, Elżbiecie i Kazimierzowi Opiłowskim, Apolonii Wantowskiej, Państwu Tylus z Papowa Toruńskiego, Państwu Parzyszek z Zakrzewka. Do uzbierania wkładu finansowego parafii pozostało 64 tys. zł.
  8. Trwa przyjmowanie kandydatów do bierzmowania – rok 1, Młodzież, która ukończyła szkołę podstawową zgłasza osobiście kandydaturę do 10 września. W przyszłą niedzielę tą młodzież jak i młodzież, która uczestniczy w przygotowaniach od roku zapraszamy na Mszę świętą o 12.00. Po Mszy odbędzie się spotkanie.
  9. W niedzielę 10 września w Kamionkach Małych odbędą się Dożynki Gminne. Pamiętajmy o uczestnictwie we Mszy św. tego dnia.
  10. Dziękuję bardzo za pomoc w zachowaniu porządku na cmentarzu i segregację śmieci.
  11. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką, nowym numerem tygodnika Niedziela, ofiary za gazety wrzucamy do skarbon.
  12. Do wieczności w tym tygodniu odeszli: + Antoni Bancerz i +Robert Bukowsk
489 Ostatnio zmieniany sobota, 02 wrzesień 2023 13:44

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00