mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Paź 7, 2023

Ogłoszenia Parafialne 8.10.2023 – XXVII Niedziela Zwykła

 1. W październiku zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca przed Mszami św. w Łysomicach o godz. 16.30, w Papowie Toruńskim o godz. 18.00. W niedzielę odmawiamy 10-tkę różańca po każdej Mszy św.
 2. We wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszamy młodzież na spotykanie Oazy.
 3. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne w środę od godz. 15.00 -16.30.
 4. Zachęcamy i zapraszamy dzieci i młodzież męską do służby Panu Bogu przy ołtarzu w roli ministrantów i lektorów. Prosimy kandydatów o zgłaszanie się do kapłanów.
 5. Dzisiaj w niedzielę 8 października na godz. 12.00 zapraszamy II rok młodzieży przygotowującej się do bierzmowania na Mszę św. i na spotkanie formacyjne.
 6. Dziękuję parafianom oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy: Kazimierze i Markowi Komuda. Zapraszam do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię-Dom Boży.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Wszystkie ofiary przeznaczamy na funkcjonowanie parafii i realizowane inwestycje. W roku bieżącym realizujemy zadania remontowe: 3 związane z kościołem i 1 związane z kaplicą. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym Barbarze Kachniarz z Brwinowa, Kazimierze i Markowi Komuda, Halinie Kozłowskiej z Łysomic.
 8. Za tydzień 15 października, zgodnie z zaleceniem episkopatu, odbędzie się zbiórka do puszek na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  Za 2 tygodnie w niedzielę 22 października przeprowadzimy zbiórkę do puszek na cele dobroczynne w naszej parafii. W tym miesiącu chcemy pomóc naszym parafianom: Aleksandrze i Tomkowi Matuszewskim z Łysomic, rodzicom małego Tymoteusza, który potrzebuje kosztownego leczenia i rehabilitacji.
  Polecam zbiórki waszej ofiarności.
 9. W tym tygodniu zostaną rozstawione rusztowania przy prezbiterium kościoła i rozpoczną się prace związane z remontem dachu. Proszę wiec o zachowanie dostatecznych odległości i bezpieczeństwa na terenie kościoła i cmentarza.
 10. Dziękuję bardzo za pomoc w zachowaniu porządku na cmentarzu i segregację śmieci. Zachęcamy parafian do porządkowania grobów przed uroczystością listopadową. Na cmentarzu pojawią się kartki przypominające o potrzebie wyjaśnienie spraw formalnych związanych z konkretnymi grobami.
 11. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką, nowym numerem tygodnika Niedziela, ofiary za gazety wrzucamy do skarbon.
519 Ostatnio zmieniany niedziela, 08 październik 2023 04:36

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00