mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Paź 16, 2023

Ogłoszenia Parafialne 15.10.2023 – XXVIII Niedziela Zwykła

 1. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00 -16.30.
 2. W październiku zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca przed Mszami św. w Łysomicach o godz. 16.30, w Papowie Toruńskim o godz. 18.00. W niedzielę 10-tka różańca po każdej Mszy św.
 3. We wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotykanie Kręgu Biblijnego.
 4. Dziękuję parafianom oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy: Apoloni Wantowskiej z Papowa Toruńskiego, Iwonie Blendowskiej z rodziną z Łysomic. Zapraszam do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię-Dom Boży.
 5. Dziękuję Panu Sławkowi Szałkowskiemu za przygotowanie klęczników dla służby liturgicznej w Łysomicach. Dziękuję Panu Sławomirowi Tuora i Wojciechowi Walter, Bartkowi Opiłowskiemu i Mateuszowi Lenczewskiemu za pomoc w przygotowaniu mechanizmów zasuwowych obrazów w bocznych ołtarzach.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Wszystkie ofiary przeznaczamy na funkcjonowanie parafii i realizowane inwestycje.
 7. W bieżącą niedzielę zgodnie z zaleceniem episkopatu trwa zbiórka do puszek na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”
  Za tydzień w niedzielę 22 października przeprowadzimy zbiórkę do puszek na cele dobroczynne w naszej parafii. W tym miesiącu chcemy pomóc naszym parafianom: Aleksandrze i Tomkowi Matuszewskim z Łysomic, rodzicom małego Tymoteusza, który potrzebuje kosztownego leczenia i rehabilitacji.
  Polecam zbiórki waszej ofiarności.
 8. Dziękuję bardzo za pomoc w zachowaniu porządku na cmentarzu i segregację śmieci. Zachęcamy parafian do porządkowania grobów przed uroczystością listopadową. Na cmentarzu pojawią się kartki przypominające o potrzebie wyjaśnienie spraw formalnych związanych z konkretnymi grobami.
 9. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką, nowym numerem tygodnika Niedziela, ofiary za gazety wrzucamy do skarbon.
 10. Na stolikach przy wyjściu z kościoła wyłożone są druki Wypominek, prosimy o czytelne i zwięzłe wypełnienie ich.
451

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00