mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Paź 22, 2023

Ogłoszenia Parafialne 22.10.2023 – XIX Niedziela Zwykła

 1. Biuro parafialne w najbliższym tygodniu od 23 – 30 października, z wyjątkiem niedzieli, ze względu na potrzebę załatwiania spraw cmentarnych, będzie czynne w godzinach 14.30 -17.30.
 2. W październiku zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca przed Mszami św. w Łysomicach o godz. 16.30, w Papowie Toruńskim o godz. 18.00. W niedzielę 10-tka różańca po każdej Mszy św.
 3. We wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszamy młodzież na spotykanie Oazy.
 4. W środę 25 października, jak co roku rozpoczniemy wieczystą adorację od godz. 18.00. Proszę poszczególne stany i grupy o czuwanie zgodnie z przedstawionym planem.
 5. Dziękuję parafianom oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy: Annie Gorczyca z Papowa Toruńskiego, Paulinie Klukowskiej z rodziną z Łysomic. Zapraszam do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię-Dom Boży.
 6. Dziękuję Panu Sławomirowi Szałkowskiemu, Wojciechowi Walter, Ireneuszowi Lisowi, Mateuszowi Lenczewskiemu, Dawidowi Lange, za pomoc w przygotowaniu mechanizmów zasuwowych obrazów w bocznych ołtarzach.
 7. W minionym tygodniu rozpoczęły się prace związane z remontem dachu prezbiterium, zakrystii oraz kruchty oraz konserwacja więźby wewnętrznej. Osoby znajdujące się na terenie cmentarza, proszę o zachowanie bezpiecznej odległości od placu robót.
 8. Wrócił do nas również obraz św. Antoniego po długim okresie konserwacji. Wszyscy pamiętają inny wizerunek świętego, który okazało się że był późniejszy i namalowany na starym płótnie, które kryło pod warstwami farby obecnie widoczny obraz. Konserwator Wojewódzki podjął decyzję o zdjęciu wtórnego przemalowania i odsłonięcie pierwotnego obrazu, który również przedstawia św. Antoniego z dzieciątkiem wśród elementów architektury i jest obrazem namalowanym na płótnie naciągniętym na desce datowany na około 1675 r.
 9. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Wszystkie ofiary przeznaczamy na funkcjonowanie parafii i realizowane inwestycje.
 10. W bieżącą niedzielę przeprowadzimy zbiórkę do puszek na cele dobroczynne w naszej parafii. W tym miesiącu chcemy pomóc naszym parafianom: Aleksandrze i Tomkowi Matuszewskim z Łysomic, rodzicom małego Tymoteusza, który potrzebuje kosztownego leczenia i rehabilitacji. Polecam zbiórkę waszej ofiarności.
 11. Dziękuję bardzo za pomoc w zachowaniu porządku na cmentarzu i segregację śmieci. Zachęcamy parafian do porządkowania grobów przed uroczystością listopadową. Na cmentarzu pojawiły się kartki przypominające o potrzebie wyjaśnienie spraw formalnych związanych z konkretnymi grobami.
 12. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką, nowym numerem tygodnika Niedziela, ofiary za gazety wrzucamy do skarbon.
 13. Na stolikach przy wyjściu z kościoła wyłożone są druki Wypominek, prosimy o czytelne i zwięzłe wypełnienie ich.
415

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00