mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Lis 18, 2023

Ogłoszenia Parafialne 19.11.2023 – XXXIII Niedziela Zwykła

  1. Biuro parafialne będzie czynne w najbliższy poniedziałek w godz. 15.00 -16.30.
  2. We wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie kręgu biblijnego.
  3. Dziękuję parafianom oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy: P. Bożenie Frelik z rodziną. Zachęcamy do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń pozostałych członków naszej wspólnoty parafialnej – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię - Dom Boży.
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Wszystkie ofiary przeznaczamy na funkcjonowanie parafii i realizowane inwestycje. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym. Zakończyły się prace nad dachem prezbiterium i zakrystii oraz konserwacja więźby wewnętrznej oraz prace nad maswerkami i ołtarzem południowym, wrócił również obraz Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5. W dniu dzisiejszym odbywa się zbiórka do puszek na cele dobroczynne w naszej parafii.
  6. Tradycyjnie do domów naszych parafian trafią Opłatki Wigilijne w folderach zawierającym obrzęd wigilijny, życzenia duszpasterzy oraz informacje o funkcjonowaniu parafii i o możliwości wsparcia dobroczynności. W tym roku opłatki trafią za pośrednictwem waszych sąsiadów, którzy od numeru 1 narastająco będą przekazywać sobie nawzajem - swoim sąsiadom, foldery tak aby nikomu nie zabrakło opłatka na wigilijnym stole. W ten sposób powstanie swoistego rodzaju łańcuszek opłatkowy, który będzie doskonałą okazja do zaangażowania dzieci i dorosłych w odwiedziny sąsiedzkie.
  7. W sobotę 25 listopada w Galerii Spotkań w Łysomicach o godz. 16.00 odbędzie się „Dzień seniora”. W programie koncert muzyki filmowej oraz zabawa przy kawie i herbacie. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
  8. W czwartek 30 listopada o godz. 17.30 w Łysomicach w Galerii Spotkań w Łysomicach, odbędzie się wydarzenie charytatywne na rzecz małego Tymoteusza Matuszewskiego, który potrzebuje kosztownego leczenia i rehabilitacji. W programie występ ABS Artur Barciś oraz koncert zespołu „Nadziani Bluesem”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, wejściówką są cegiełki jako wsparcie dla Tymoteusza, które można nabyć u Pani Agnieszki Jankierskiej-Wojda w USC Łysomice w kwocie 40 zł.
  9. Dziękuję bardzo za pomoc w zachowaniu porządku na cmentarzu i segregację śmieci.
  10. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką, nowym numerem tygodnika Niedziela, ofiary za gazety wrzucamy do skarbon.
371

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00