mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Lis 25, 2023

Ogłoszenia Parafialne 26.11.2023 – XXXIV Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Biuro parafialne będzie czynne w najbliższy poniedziałek w godz. 15.00 -16.30.
 2. We wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszamy młodzież na spotkanie oazowe.
 3. W I Piątek miesiąca okazja do Spowiedzi św. od godz. 16.00 w Łysomicach i od godz. 17.00 w Papowie Toruńskim
 4. W I sobotę miesiąca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00.
 5. Od najbliższej soboty 2 grudnia do środy 6 grudnia przeżywać będziemy rekolekcje, które są renowacją naszych Misji Świętych, które przeżyliśmy rok temu. Nauki rekolekcyjne, na każdej Mszy św. w Łysomicach i Papowie Toruńskim, wygłosi Misjonarz Świętej Rodziny o. Joachim Leszczyna, począwszy od najbliższej soboty do środy włącznie.
 6. Za tydzień w niedzielę obchodzić będziemy Odpust Parafialny ku czci naszego patrona św. Mikołaja Bpa., z główna Msza św. odpustowa tzw. Sumą o godz. 12.00.
 7. Od I niedzieli adwentu zapraszamy dzieci i dorosłych na roraty w Łysomicach o godz. 17.00 i w Papowie Toruńskim o godz. 18.00 od poniedziałku do piątku.
 8. W dniu 6 grudnia zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. o godz. 18.00 w Papowie Toruńskim i na spotkanie ze św. Mikołajem, który wręczać będzie wszystkim prezenty.
 9. Dziękuję parafianom oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy: P. Violetcie Dobosz z rodziną. Zachęcamy do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń pozostałych członków naszej wspólnoty parafialnej – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię - Dom Boży.
 10. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Wszystkie ofiary przeznaczamy na funkcjonowanie parafii i realizowane inwestycje. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym: Katarzynie i Tomaszowi Czajkowskim z Łysomic, Danucie i Januszowi Tołkanowicz z Papowa Toruńskiego.
 11. Tradycyjnie do domów naszych parafian trafiają Opłatki Wigilijne w folderach zawierającym obrzęd wigilijny, życzenia duszpasterzy oraz informacje o funkcjonowaniu parafii i o możliwości wsparcia dobroczynności. W tym roku opłatki trafią za pośrednictwem waszych sąsiadów, którzy od numeru domu 1 narastająco będą przekazywać sobie nawzajem - swoim sąsiadom, foldery z opłatkami, tak aby nikomu nie zabrakło opłatka na wigilijnym stole. W ten sposób powstanie swoistego rodzaju łańcuszek opłatkowy, który będzie doskonałą okazja do zaangażowania dzieci i dorosłych w odwiedziny sąsiedzkie.
 12. W czwartek 30 listopada o godz. 17.30 w Łysomicach w Galerii Spotkań w Łysomicach, odbędzie się wydarzenie charytatywne na rzecz małego Tymoteusza Matuszewskiego, który potrzebuje kosztownego leczenia i rehabilitacji. W programie występ ABS Artur Barciś oraz koncert zespołu „Nadziani Bluesem”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
 13. Dziękuję bardzo za pomoc w zachowaniu porządku na cmentarzu i segregację śmieci.
 14. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką, nowym numerem Tygodnika Niedziela, ofiary za gazety wrzucamy do skarbon.
658

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00