mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Gru 5, 2023

Ogłoszenia Parafialne 3.12.2023 – I Niedziela Adwentu

 1. Przeżywamy Odpust Parafialny ku czci naszego patrona św. Mikołaja Bpa. Na Mszy św. o godz. 12.00 zostaną wprowadzone do naszej świątyni relikwie patrona parafii św. Mikołaja Biskupa w Papowie Toruńskim.
  W dniu 3 grudnia 2023 r. licząca ponad 700 lat nasza Parafia dostąpiła zaszczytu wprowadzenia i zainstalowania otrzymanych w darze relikwii I stopnia naszego patrona św. Mikołaja Biskupa. Do tego wydarzenia mogło dojść dzięki przychylności ks. Kardynała Kazimierza Nycza - Metropolity Warszawskiego oraz szczodrobliwości sióstr Wizytek oraz dzięki szczególnej trosce s. Natanaeli Błażejczyk naszej parafianki. Od tej pory św. Mikołaj Biskup, w znaku relikwii, w rzeczywisty sposób przebywa i patronuje naszej świątyni i parafii.
 2. Jednocześnie zapraszamy na rekolekcje, które są renowacją Misji Świętych. Nauki rekolekcyjne do środy 6 grudnia na każdej Mszy św. w Łysomicach i Papowie Toruńskim, głosi Misjonarz Świętej Rodziny o. Joachim Leszczyna. Wszystkie ofiary zebrane w trakcie rekolekcji przeznaczone są dla Misjonarzy Świętej Rodziny i ich dzieła apostolskie.
 3. Biuro parafialne będzie czynne w najbliższy poniedziałek w godz. 15.00 -16.30.
 4. W I poniedziałek miesiąca zapraszamy po Mszy o godz. 18.00 zapraszamy mężczyzn na różaniec a po różańcu spotkanie formacyjne w plebanii.
 5. We wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszamy młodzież na spotkanie oazowe i chętnych do pakowania prezentów dla św. Mikołaja.
 6. W najbliższą sobotę zapraszamy mężczyzn na dzień skupienia od godz. 10.00 do 15.30. W tym czasie mężczyźni trwać będą na wspólnej modlitwie, na słuchaniu katechezy uczestnictwie w Eucharystii. Na zakończenie odmówią koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
 7. Za tydzień w niedzielę 10 grudnia o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św.
 8. W niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się dziękczynienie i poświęcenie wozu strażackiego – Drabiny jednostki OSP Papowo Toruńskie.
 9. Od I niedzieli adwentu zapraszamy dzieci i dorosłych na roraty w Łysomicach o godz. 17.00 i w Papowie Toruńskim o godz. 18.00 od poniedziałku do piątku.
 10. W dniu 6 grudnia zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. o godz. 18.00 w Papowie Toruńskim i na spotkanie ze św. Mikołajem, który wręczać będzie wszystkim prezenty.
 11. Dziękuję parafianom oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy: P. Bożenie Foth, Zoili Dembek, Justynie i Patrycji Dalętka. Zachęcamy do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń pozostałych członków naszej wspólnoty parafialnej – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię - Dom Boży.
 12. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Wszystkie ofiary przeznaczamy na funkcjonowanie parafii i realizowane inwestycje. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym: Państwu Tylus z Papowa Toruńskiego.
 13. Tradycyjnie do domów naszych parafian trafiają Opłatki Wigilijne w folderach zawierającym obrzęd wigilijny, życzenia duszpasterzy oraz informacje o funkcjonowaniu parafii i o możliwości wsparcia dobroczynności. W tym roku opłatki trafią za pośrednictwem waszych sąsiadów, którzy od numeru domu 1 narastająco będą przekazywać sobie nawzajem - swoim sąsiadom, foldery z opłatkami, tak aby nikomu nie zabrakło opłatka na wigilijnym stole. W ten sposób powstanie swoistego rodzaju łańcuszek opłatkowy, który będzie doskonałą okazja do zaangażowania dzieci i dorosłych w odwiedziny sąsiedzkie.
 14. W niedzielę 10 grudnia w Galerii Spotkań w Łysomicach, odbędzie się kiermasz wypieków i domowych przetworów na rzecz małego Tymoteusza Matuszewskiego, który potrzebuje kosztownego leczenia i rehabilitacji. Organizatorzy serdecznie zapraszają. Dziękuję wszystkim za dotychczas okazaną pomoc Tymoteuszowi.  
 15. Dziękuję bardzo za pomoc w zachowaniu porządku na cmentarzu i segregację śmieci.
 16. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką, nowym numerem tygodnika Niedziela, ofiary za gazety wrzucamy do skarbon.
297

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00