mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Sty 2, 2024

Ogłoszenia Parafialne 31.12.2023 – Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

 1. Biuro parafialne na czas kolędowania będzie nieczynne wszystkie sprawy załatwiamy indywidualnie.
 2. W pierwszy dzień Nowego Roku - 1 stycznia w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Msze św. odprawiamy o godz.: 9.00(Ł), 10.30(Ł), 12.00, 18.00 – pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa we Mszy św.
 3. W I poniedziałek miesiąca po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy mężczyzn na różaniec prowadzony przez Męski Pluton Różańca.
 4. W I czwartek miesiąca modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa, Mszę św. odprawiamy przy ołtarzu św. Józefa.
 5. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi pół godziny przed porannymi Mszami św. w Łysomicach od godz. 7.00 w Papowie od godz. 7.30.
 6. Chorych z posługą odwiedzą akolici w sobotę 6 i 20 stycznia od godz. 8.00.
 7. W najbliższą sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego tzw. Trzech Króli, Msze św. odprawiamy w porządku niedzielnym.
 8. Wszystkie Róże różańcowe z racji I soboty miesiąca proszę o odmówienie różańca pół godziny przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 w Papowie Toruńskim.
 9. Mając na uwadze wyróżnienie naszej parafii, poprzez dar relikwii i wynikający z tego zaszczyt i obowiązek szerzenia kultu św. Mikołaja Biskupa patrona naszego kościoła i parafii. Podejmujemy się w każdą I niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00 odmawiać modlitwy i prosić Boga o łaski za wstawiennictwo św. Mikołaja również poprzez uczczenie jego relikwii. Poza tym w każdy wtorek w kościele parafialnym odprawiana będzie Msza św. wotywna z nabożeństwem do św. Mikołaja, w czasie którego będą powierzane prośby wiernych wcześniej wypisane i złożone przy ołtarzu św. Mikołaja i Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po nabożeństwie nastąpi ucałowanie relikwii.
 10. Trwamy w czasie wizyty duszpasterskiej w domach parafian, plan kolędowania został umieszczony na stronie internetowej parafii i na Facebooku.
 11. Dziękuję parafianom oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy: Dorocie Jachimczak i Małgorzacie Woźniak, Barbarze Denis z dziećmi i Izabeli Jeziorskiej, pozostałych parafian zachęcamy do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń pozostałych członków naszej wspólnoty parafialnej – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię - Dom Boży.
 12. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie kościoła i kaplicy poprzez przygotowanie dekoracji i żłobków na Święta Bożego Narodzenia: Jakubowi Karolewskiemu, Piotrowi Pukowi, Aleksandrze Buczek, Sławomirowi Zającowi, Władysławowi Miąskowskiemu, Jarosławowi i Filipowi Demskim, Łukaszowi i Bartkowi Błaszkiewiczom, Wojciechowi Walter.
 13. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Wszystkie ofiary przeznaczamy na funkcjonowanie parafii i realizowanie inwestycji. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym: Państwu Małgorzacie i Tomaszowi Ciećwierz, Zofii i Stefanowi Wieczorkowskim, Janowi i Annie Kalinowskim, Jolancie Borzych-Piotrowskiej z Łysomic. P. Andrzejowi Krajewskiemu, Grażynie i Wojciechowi Sobieszakom z Papowa Toruńskiego,
 14. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką, nowym numerem tygodnika Niedziela, ofiary za gazety wrzucamy do skarbon.
 15. W roku 2023 udzieliliśmy: 19 chrztów; 52 I Komunii Św.; 17 Bierzmowań; 3 Małżeństwa; 22 Pogrzeby;
 16. W ubiegłym tygodniu na miesjsce spoczynku odprowadziliśmy śp. Jadwigę Ziółkowską z Łysomic.
 17. W najbliższym tygodniu odbędą się pogrzeby o godz. 11.00: w środę śp. Patrycja Lipińska z Niemiec, w Czwartek śp. Jan Witczak z Papowa Toruńskiego, w piątek o godz. 13.00 śp.Marek Jaworski  z Papowa Toruńskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
583 Ostatnio zmieniany czwartek, 04 styczeń 2024 13:18

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00