mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Sty 8, 2024

Ogłoszenia Parafialne 7.01.2024 – Niedziela Chrztu Pańskiego

  1. Biuro parafialne na czas kolędowania będzie nieczynne, wszystkie sprawy załatwiamy indywidualnie.
  2. Mając na uwadze wyróżnienie naszej parafii, poprzez dar relikwii i wynikający z tego zaszczyt i obowiązek szerzenia kultu św. Mikołaja Biskupa patrona naszego kościoła i parafii. Podejmujemy się w każdą I niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12.00 odmawiać modlitwy i prosić Boga o łaski za wstawiennictwo św. Mikołaja Bpa również poprzez uczczenie jego relikwii. Poza tym w każdy wtorek w kościele parafialnym odprawiana będzie Msza św. wotywna z nabożeństwem do św. Mikołaja, w czasie którego będą powierzane prośby wiernych wcześniej wypisane i złożone przy ołtarzu św. Mikołaja i Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po nabożeństwie nastąpi ucałowanie relikwii.
  3. Trwamy w czasie wizyty duszpasterskiej w domach parafian, plan kolędowania został umieszczony na stronie internetowej parafii i na Facebooku.
  4. Dziękuję parafianom oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy: Marzenie Czopek, Marii Polak, Bogumile Stasiorowskiej, pozostałych parafian zachęcamy do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń pozostałych członków naszej wspólnoty parafialnej – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię - Dom Boży.
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Wszystkie ofiary przeznaczamy na funkcjonowanie parafii i realizowanie inwestycji. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym: Państwu Mateuszowi Rydel-Leczkowskiemu, Olafowi Wojdziak, Elżbiecie i Tadeuszowi Przymus z Łysomic. P. Annie Burnickiej z Papowa Toruńskiego,
  6. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką, nowym numerem tygodnika Niedziela oraz pismem biblijnym Galilea, ofiary za gazety wrzucamy do skarbon.
  7. W ubiegłym tygodniu na miesjsce spoczynku odprowadziliśmy śp. Paulinę Lipińską z Niemiec, śp. Jan Witczaka i śp. Marka Jaworskiego z Papowa Toruńskiego.
  8. W kościele do środy o godz. 17.30 odmawiany będzie różaniec za śp. Andrzeja Wiśniewskiego, którego pogrzeb odbędzie się poza naszą parafią. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
347

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00