mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Lut 1, 2024

Ogłoszenia Parafialne 28.01.2024 – IV Niedziela Zwykła

 1. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00-16.30.
 2. W czwartek zakończyliśmy wizyty duszpasterskiej w domach naszych parafian dziękujemy za przyjęcie duszpasterzy przychodzących z darem Bożego błogosławieństwa. Dziękujemy za otwarcie nam Waszych domów, przyjęcie, przejawy uznania życzliwości.
 3. Ks. Karol wyjątkowo odwiedzi swoich chorych w poniedziałek 28 stycznia od godz. 8.00.
 4. W każdy wtorek w kościele parafialnym odprawiana jest Msza św. wotywna z nabożeństwem do św. Mikołaja Bpa. W tym czasie będą powierzane prośby wiernych wcześniej wypisane i złożone przy ołtarzu św. Mikołaja i Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po nabożeństwie następuje uczczenie relikwii św. Mikołaja poprzez ucałowanie.
 5. W czwartek 1 lutego zapraszam członków Rady Ekonomicznej na godz. 19.00 na spotkanie do plebanii.
 6. W Piątek przeżywać będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. odprawiamy o godz. 9.00, 17.00 (Ł), 18.00, na liturgię przynosimy świece gromniczne. Tym samym kończy się tradycyjny okres Bożego Narodzenia.
 7. Po wieczornej Mszy św. zapraszam kobiety, mężczyzn i młodzież do pomocy w posprzątaniu dekoracji świątecznych w kościele i kaplicy.
 8. W tym tygodniu przeżywamy:
  I czwartek miesiąca modlimy się o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, w tym dniu wzywamy wstawiennictwa św. Józefa odprawiając Mszę św. przy ołtarzu św. Józefa.
  I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. pół godz. przed Mszami św.
  I sobotę ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych z posługą od godz. 8.00.
 9. Dziękuję parafianom oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy: Małgorzacie Dembowskiej i Małgorzacie Trawińskiej, pozostałych parafian zachęcamy do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń pozostałych członków naszej wspólnoty parafialnej – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię - Dom Boży.
 10. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Wszystkie ofiary przeznaczamy na funkcjonowanie parafii i realizowanie inwestycji. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym..
 11. W niedzielę 4 lutego nastąpi podsumowanie roku 2023 i zostaną przedstawione plany na rok bieżący.
 12. W niedzielę 4 lutego zapraszamy na Mszę św. spotkanie o godz. 12.00 rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św.
  Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką, nowym numerem tygodnika Niedziela, kwartalnikiem Galilea, ofiary za gazety wrzucamy do skarbon.
 13. W ubiegłym tygodniu do Pana odszedł śp. Bronisław Grodzicki z Łysomic. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
197

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00