mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Maj 5, 2024

Ogłoszenia Parafialne 5.05.2024 – VI Niedziela Wielkanocy

 1. Na Mszę św. z okazji wspomnienia św. Floriana z udziałem strażaków zapraszam dzisiaj w niedzielę o godz. 18.00.
 2. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00-16.30.
 3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej około 18.40 zapraszamy mężczyzn na różaniec prowadzony przez Męski Pluton Różańca.
 4. W każdy wtorek w kościele parafialnym odprawiana jest Msza św. wotywna z nabożeństwem do św. Mikołaja Bpa. W tym czasie są powierzane prośby wiernych wcześniej wypisane i złożone przy ołtarzu św. Mikołaja i Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po nabożeństwie następuje uczczenie relikwii św. Mikołaja poprzez ucałowanie.
 5. We wtorek na godz. 18.30 zapraszamy II grupę dzieci I komunijnych na spotkanie oraz w sobotę na godz. 13.00. na I spowiedź. Za tydzień w niedzielę 12 maja dwunastka dzieci przystąpi do I Komunii Św. Rodziców zapraszamy na sprzątanie kościoła i terenu kościelnego w sobotę na godz. 8.00
 6. Wszystkie dzieci po uroczystości I komunijnej uczestniczą w Białym Tygodniu w kościele parafialnym na Mszy św. o godz. 18.00. Dzieci przychodzą kwadrans przed Mszą św. do zakrystii.
 7. W Maju, zapraszamy na nabożeństwa majowe przy kapliczkach przydrożnych w Zakrzewku, Koniczynce, Papowie Toruńskim przy ul. Dworcowej i w Papowie Toruńskim Osieki oraz w świątyniach w Papowie Toruńskim i Łysomicach w łączności ze Mszą święta wieczorną o godz. 18.00.
 8. W poniedziałek zainaugurujemy o godz. 18.00 nabożeństwo Majowe w Papowie Toruńskim - Osiekach przy kapliczce na rogu ul. Ogrodowej i Leśnej. Zapraszamy mieszkańców Osiek na nabożeństwo.
 9. Dziękuję parafianom oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy: Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych z grupy I, Barbarze Jagłowskiej, Karolowi i Justynie Szałkowskim z dziećmi. Pozostałych parafian zachęcamy do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię - Dom Boży.
 10. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Wszystkie ofiary przeznaczamy na funkcjonowanie parafii oraz na instalację nowego instrumentu organowego w kościele. Cała inwestycja obejmuje koszt 161 tys. zł. na dzień dzisiejszy do uzbierania pozostało 65 tys. zł. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym Zygmuntowi Rumińskiemu z rodziną Blaszkiewicz z Koniczynki, Rodzinie Linowskim z Papowa Toruńskiego.
 11. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką, również w kaplicy dostępny jest nowym numerem tygodnika Niedziela, ofiary za gazety wrzucamy do skarbon.
 12. W drogę do Królestwa Niebieskiego udała się nasza parafianka śp. Anna Malinowska z Koniczynki. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…
295

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00