mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Kwi 28, 2024

Ogłoszenia Parafialne 28.04.2024 – V Niedziela Wielkanocy

  1. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00-16.30.
  2. W każdy wtorek w kościele parafialnym odprawiana jest Msza św. wotywna z nabożeństwem do św. Mikołaja Bpa. W tym czasie są powierzane prośby wiernych wcześniej wypisane i złożone przy ołtarzu św. Mikołaja i Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po nabożeństwie następuje uczczenie relikwii św. Mikołaja poprzez ucałowanie.
  3. We wtorek na godz. 18.30 zapraszamy I grupę dzieci I komunijnych na spotkanie oraz w sobotę na godz. 13.00. na I spowiedź. Za tydzień w niedzielę 5 maja siódemka dzieci przystąpi do I Komunii Św. Rodziców zapraszamy na sprzątanie kościoła i terenu kościelnego w sobotę na godz. 8.00
  4. Od środy wkraczamy w maryjny miesiąc Maj, zapraszamy więc na nabożeństwa majowe przy kapliczkach przydrożnych w Zakrzewku, Koniczynce, Papowie Toruńskim Osieki oraz w świątyniach w Papowie Toruńskim i Łysomicach w łączności ze Mszą święta wieczorną.
  5. W Piątek 3 maja będziemy przeżywać Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – Msze święte odprawiamy w cyklu niedzielnym, gdyż jest to dzień związany z obowiązkiem naszego uczestnictwa we Mszy św. W najbliższy piątek nie obowiązuje nas post piątkowy.
  6. W sobotę za tydzień wspominamy św. Floriana patrona strażaków. Msza św. z udziałem strażaków zostanie odprawiona w niedzielę o godz. 18.00.
  7. W tym tygodniu przypadają:
    I czwartek – módlmy się za kapłanów i o powołania do kapłaństwa
    I piątek - z racji uroczystości 3 Maja, spowiadać będziemy w czasie Mszy świętych.
    I sobota – chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz. 8.00
    Róże różańcowe prowadzą zawsze różaniec w I sobotę pół godziny przed Mszą św. wieczorem w Łysomicach i Papowie Toruńskim.
  8. Dziękuję parafianom oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy: Ewie i Sławomirowi Szałkowskim z córką Anią, Anna Kalinowska z rodziną. Pozostałych parafian zachęcamy do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię - Dom Boży.
  9. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Wszystkie ofiary przeznaczamy na funkcjonowanie parafii oraz na instalację nowego instrumentu organowego w kościele. Cała inwestycja obejmuje koszt 161 tys. zł. na dzień dzisiejszy do uzbierania pozostało 67 tys. zł. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym.
  10. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką, również w kaplicy dostępny jest nowym numerem tygodnika Niedziela, ofiary za gazety wrzucamy do skarbon.
374

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00