mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Maj 26, 2024

Ogłoszenia Parafialne 26.05.2024 – Niedziela Świętej Trójcy

 1. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00-16.30.
 2. W każdy wtorek w kościele parafialnym odprawiana jest Msza św. wotywna z nabożeństwem do św. Mikołaja Bpa. W tym czasie są powierzane prośby wiernych wcześniej wypisane i złożone przy ołtarzu św. Mikołaja i Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po nabożeństwie następuje uczczenie relikwii św. Mikołaja poprzez ucałowanie.
 3. Wszystkie dzieci po uroczystości I komunijnej uczestniczą w Białym Tygodniu w kościele parafialnym na Mszy św. o godz. 18.00. Dzieci przychodzą kwadrans przed Mszą św. do zakrystii.
 4. W najbliższy czwartek przeżywamy Uroczystość nakazaną Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa tzw. Boże Ciało. Msze św. w tym dniu odprawiamy o 7.30 w Łysomicach. Na rozpoczęcie procesji Mszą św. o godz. 9.00 w kościele i na zakończenie procesji Msza św. około godz. 11.00. Trasa procesji biec będzie w kierunku Papowa Toruńskiego - Osieki ulicami: Kościelną, Cyprysową, Leszczynową, Daglezjową i dalej Kościelną i Leśną pod lasem zakończy się Mszą św.
  Proszę o przygotowanie w Papowie Toruńskim ołtarzy procesyjnych poszczególne wsie:
  1. Papowo Toruńskie - przy ul. Kościelnej 6
  2. Łysomice – przy ul. Cyprysowa 5,
  3. Koniczynka przy ul. Daglezjowa 4
  4. Zakrzewko – przy ul. Leśna 33
  Przedstawiciele tych miejscowości przygotowują kwiaty do sypania dla dzieci, 20 osób niesie chorągwie i feretrony. Strażaków proszę o niesienie baldachimu.
  Dzieci pierwszokomunijne chłopcy pomagają ministrantom w służeniu, dziewczynki sypią kwiaty wraz z innymi dziewczynkami.
  Młodzież przygotowująca się do bierzmowania: chłopacy pomagają w sprawach technicznych procesji dziewczęta zabezpieczają osoby starsze i dzieci.
 5. Ubiegłoroczne dzieci I komunijne w dzień Bożego Ciała przeżywają swoją rocznicę przyjęcia I Komunii św. Prosimy aby dzieci przyszły na Msz św. o godz. 9.00 i włączyły się w organizację procesji i niosły duży różaniec. Tego dnia te dzieci jako pierwsze przystąpią do komunii św.
 6. W oktawie Bożego Ciała uczestniczyć będziemy w procesjach eucharystycznych wokół kościoła.
 7. W Maju, zapraszamy na nabożeństwa majowe przy kapliczkach przydrożnych w Zakrzewku, Koniczynce, Papowie Toruńskim przy ul. Dworcowej i w Papowie Toruńskim Osieki oraz w świątyniach w Papowie Toruńskim i Łysomicach w łączności ze Mszą święta wieczorną o godz. 18.00.
 8. W piątek zapraszamy ministrantów na zbiórkę o godz. 10.00
 9. Ks. Karol odwiedzi chorych z posługą w piątek a ks. Proboszcz w sobotę od godz. 8.00
 10. W i sobotę miesiąca Róże Różańcowe poprowadzą pół godziny przed Mszą św. różaniec dla wiernych.
 11. Z dniem 1 czerwca rozpoczną się nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane w łączności ze Mszą św.
 12. Dziękuję parafianom oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy: Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych z grupy IV i V. Pozostałych parafian zachęcamy do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię - Dom Boży.
 13. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Wszystkie ofiary przeznaczamy na funkcjonowanie parafii oraz na instalację nowego instrumentu organowego w kościele. Cała inwestycja obejmuje koszt 161 tys. zł. na dzień dzisiejszy do uzbierania pozostało 59 tys. zł. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym: Danucie i Mariuszowi Sobol z Łysomic.
 14. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymko-wycieczkę autokarową do Górki Klasztornej, Wenecji i Biskupina 29 czerwca. Koszt 150 zł. obejmuje przejazd autokarem kolejką wąskotorową, bilety wstępu do muzeów, obiad oraz ubezpieczenie.
 15. W dniach 12-15 wrzesień organizowana jest 4-o dniowa pielgrzymko-wycieczka na Litwę między innymi do Wilna i innych miejsc oraz po Suwalszczyźnie. Koszt na osobę 1270 zł. obejmuje przejazdy, śniadania i obiadokolacje, noclegi, bilety wstępu i ubezpieczenie. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i biurze parafialnym, oraz u Pani Iwony Karolewskiej.
 16. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką, również w kaplicy dostępny jest nowym numerem tygodnika Niedziela, ofiary za gazety wrzucamy do skarbon.
642

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00