mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Cze 7, 2024

Ogłoszenia Parafialne 2.06.2024 – 9 Niedziela Zwykła

 1. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00-16.30.
 2. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy mężczyzn na Różaniec prowadzony przez Męski Pluton Różańca.
 3. We wtorki zapraszamy na Mszę św. wotywną z nabożeństwem do św. Mikołaja Bpa. W tym czasie powierzane są prośby wiernych wcześniej wypisane i złożone przy ołtarzu św. Mikołaja i Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. W najbliższy I czwartek modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa.
 5. W I piątek miesiąca okazja do spowiedź w Łysomicach od godz. 16.00 w Papowie Toruńskim od godz. 17.00.
 6. Za tydzień w niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00 i spotkanie zapraszamy młodzież roku 2 przygotowującą się do Bierzmowania.
 7. Dziękuję za udział i przygotowanie procesji w Uroczystość Bożego Ciała. Mieszkańcom Koniczynki, Zakrzewka, Papowa Toruńskiego i Łysomic za przygotowanie ołtarzy. Dzieciom I komunijnym i dziewczynkom za sypanie kwiatów chłopcom za pomoc ministrantom. Panu Organiście i Służbie Liturgicznej za przygotowanie liturgii. Leśniczemu oraz P. Józefowi Kuban, Łukaszowi Błaszkiewiczowi za zorganizowanie brzózek.
 8. W oktawie Bożego Ciała uczestniczymy w procesjach eucharystycznych wokół kościoła.
 9. Z dniem 1 czerwca rozpoczęły się nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane w łączności ze Mszą św.
 10. Dziękuję parafianom oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy: Aleksandrze Wojtyła. Pozostałych parafian zachęcamy do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię - Dom Boży.
 11. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Wszystkie ofiary przeznaczamy na funkcjonowanie parafii oraz na instalację nowego instrumentu organowego w kościele. Cała inwestycja obejmuje koszt 161 tys. zł. na dzień dzisiejszy do uzbierania pozostało 56 tys. zł. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym: P. Józefowi i Wiesławie Kuban w Papowa Toruńskiego, P. Bogumile i Henrykowi Szymańskim, P. Teresie Koseckiej z Łysomic.
 12. W najbliższym czasie ruszą prace związane z remontem chóru muzycznego w kościele. Organy już zostały zdemontowane. Dziękujemy Panu Organiście Radosławowi, Kubie Karolewskiemu, Szymonowi Wiśniewskiemu, Asi i Ani oraz Panu Wiesławowi Parzyszkowi za pomoc w pracach porządkowych.
 13. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymko-wycieczkę autokarową do Górki Klasztornej, Wenecji i Biskupina 29 czerwca. Koszt 150 zł. obejmuje przejazd autokarem kolejką wąskotorową, bilety wstępu do muzeów, obiad oraz ubezpieczenie.
 14. W dniach 12-15 wrzesień organizowana jest 4-o dniowa pielgrzymko-wycieczka na Litwę między innymi do Wilna, Troków, Suwalszczyźnie do wielu innych miejsc. Koszt za osobę wynosi 1270 zł. i obejmuje: przejazdy autokarem, śniadania i obiadokolacje, noclegi, bilety wstępu, zwiedzanie z przewodnikiem oraz ubezpieczenie. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i biurze parafialnym, oraz u Pani Iwony Karolewskiej. Pozostała już tylko połowa miejsc na pielgrzymki.
 15. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką, również w kaplicy dostępny jest nowym numerem tygodnika Niedziela, ofiary za gazety wrzucamy do skarbon.
198

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00