mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Lip 1, 2024

Ogłoszenia Parafialne 30.06.2024 – XIII Niedziela Zwykła

 1. W czasie wakacji, w miesiącach: lipcu i sierpniu, Msze św. odprawiamy w następującym porządku 7.30, (Ł) 9.00, 11.00, 18.00
 2. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00-16.30.
 3. W I poniedziałek miesiąca zapraszamy mężczyzn na różaniec po Mszy św. o godz. 18.30.
 4. We wtorki zapraszamy na Mszę św. wotywną z nabożeństwem do św. Mikołaja Bpa. W tym czasie powierzane są prośby wiernych wcześniej wypisane i złożone przy ołtarzu św. Mikołaja i Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. W najbliższą środę zapraszamy ministrantów i lektorów, którzy udają się w dniach 14-18 lipca na rajd rowerowy z Kołobrzegu do Szczecina na spotkanie organizacyjne wraz z jednym rodzicem, po Mszy św o godz. 18.00.
 6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne
  I czwartek – modlimy się o nowe powołania do kapłaństwa i za kapłanów.
  I piątek – okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św.
  I sobota – odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00.
 7. Róże różańcowe w I sobotę miesiąca prowadzą różaniec pół godziny przed wieczornymi Mszami świętymi.
 8. Młodzież która ukończyła 7 i 8 klasę Szkoły podstawowej zapraszamy aby osobiście zapisywała się na przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania - rok I. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i w biurze parafialnym do 8 września br. włącznie.
 9. Dziękuję parafianom Beacie Kowalskiej z Łysomic oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy: Pozostałych parafian zachęcamy do włączenia się w cotygodniową pielęgnację naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię - Dom Boży.
 10. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Wszystkie ofiary przeznaczamy na funkcjonowanie parafii oraz na instalację nowego instrumentu organowego w kościele. Na dzień dzisiejszy do uzbierania pozostało 45 tys. zł.
  W czasie prac związane z remontem chóru muzycznego w kościele. Proszę w tygodniu o korzystanie z wejścia do kościoła od strony zakrystii. Niebawem również będzie montowana zabytkowa ambona. Trwają też prace nad składaniem nowego instrumentu organowego w pracowni organmistrzowskiej.
 11. W dniach 12-15 wrzesień organizowana jest 4-o dniowa pielgrzymko-wycieczka na Litwę między innymi do Wilna, Troków, Suwalszczyźnie do wielu innych miejsc. Koszt za osobę wynosi 1270 zł. i obejmuje: przejazdy autokarem, śniadania i obiadokolacje, noclegi, bilety wstępu, zwiedzanie z przewodnikiem oraz ubezpieczenie. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i biurze parafialnym, oraz u Pani Iwony Karolewskiej. Pozostało już tylko 12 miejsc na tę pielgrzymkę.
 12. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką, również w kaplicy dostępny jest nowy numer tygodnika Niedziela, ofiary za gazety wrzucamy do skarbon.
 13. Zapowiedzi przedślubne
  Dawid Dunajski zam. Łysomice i Maria Teresa Bach zam. Toruń
  Zapowiedź II
  Jeśli komukolwiek znane są przeszkody kanoniczne istniejące między narzeczonymi do zawarcia małżeństwa sakramentalnego, zobowiązany jest w sumieniu poinformować Proboszcz osobiście.
276

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00