mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Cze 24, 2024

Ogłoszenia Parafialne 23.06.2024 – XII Niedziela Zwykła

 1. W dniu dzisiejszym w niedzielę 23 czerwca na Mszach św. o godz. 9.00 i 10.30 obchodzić będziemy odpust w kaplicy w Łysomicach z okazji wspomnienia św. Jana Chrzciciela patrona kaplicy w Łysomicach.
 2. W dniu dzisiejszym na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy rodziców i dzieci, które w maju 2025 r. przystąpią do I komunii św. Po Mszy św. odbędzie się I spotkanie rodziców i dzieci.
 3. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00-16.30.
 4. We wtorki zapraszamy na Mszę św. wotywną z nabożeństwem do św. Mikołaja Bpa. W tym czasie powierzane są prośby wiernych wcześniej wypisane i złożone przy ołtarzu św. Mikołaja i Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. W czerwcu zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane w łączności ze Mszą św.
 6. Dziękuję parafianom oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy: Pozostałych parafian zachęcamy do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię - Dom Boży.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Wszystkie ofiary przeznaczamy na funkcjonowanie parafii oraz na instalację nowego instrumentu organowego w kościele. Na dzień dzisiejszy do uzbierania pozostało 47 tys. zł.
 8. Rozpoczęły się prace związane z remontem chóru muzycznego w kościele. Proszę w tygodniu o korzystanie z wejścia do kościoła od strony zakrystii. Niebawem również będzie montowana zabytkowa ambona. Trwają też prace nad składaniem nowego instrumentu organowego w pracowni organmistrzowskiej.
 9. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek na wakacje ministrantów.
 10. Za tydzień w sobotę 29 czerwca o godz. 6:00 z parkingu kościelnego wyruszamy na pielgrzymko-wycieczkę autokarową do Górki Klasztornej, Wenecji i Biskupina. Są jeszcze wolne miejsca, serdecznie zapraszamy.
 11. W dniach 12-15 wrzesień organizowana jest 4-o dniowa pielgrzymko-wycieczka na Litwę między innymi do Wilna, Troków, Suwalszczyźnie do wielu innych miejsc. Koszt za osobę wynosi 1270 zł. i obejmuje: przejazdy autokarem, śniadania i obiadokolacje, noclegi, bilety wstępu, zwiedzanie z przewodnikiem oraz ubezpieczenie. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i biurze parafialnym, oraz u Pani Iwony Karolewskiej. Pozostała już tylko niewielka ilość miejsc na tę pielgrzymkę.
 12. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką, również w kaplicy dostępny jest nowy numer tygodnika Niedziela, ofiary za gazety wrzucamy do skarbon.
 13. Zapowiedzi przedślubne
  Dawid Dunajski zam. Łysomice i Maria Teresa Bach zam. Toruń
  Zapowiedź I
  Jeśli komukolwiek znane są przeszkody kanoniczne istniejące między narzeczonymi do zawarcia małżeństwa sakramentalnego, zobowiązany jest w sumieniu poinformować Proboszcz osobiście.
 14. W ubiegłym tygodniu, w 65 r. życia, do domu Ojca odszedł śp. Adam Zwoliński. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …
283

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00