mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Kwi 12, 2021

Ogłoszenia Parafialne 11.04.2021 - Niedziela Miłosierdzia

Obostrzenia związane z pandemia nadal obowiązują. Liczba uczestników Mszy Świętej nie może przekraczać 20 osób w kościele w Papowie Toruńskim i 8 osób w kaplicy w Łysomicach w oprócz sprawujących i posługujących.
Osoby wykraczające ponad dozwolony limit osób mogą uczestniczyć we Mszy św. na zewnątrz kościoła zachowując zasadę dystansu społecznego.
Do fizycznej, bezpośredniej obecności na Mszy św. w naszych miejscach kultu mają pierwszeństwo osoby, które związane są z zamówioną intencją Mszy świętej.
Zachęcamy do brania udziału w transmitowanej Mszy św. W naszej parafii prowadzimy transmisję Mszy św. w niedzielę i święta o godz. 7.30, 12.00 i 18.00 na stronie parafialnej YouTube i Facebooku. Do uczestnictwa w Mszach świętych w kościele zapraszamy osoby, które zamówiły intencję mszalną na dany dzień.

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia i związany ściśle z nią Tydzień Miłosierdzia w czasie, którego będziemy poprzez udział w Eucharystii i odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia prosić Boga o Miłosierdzie dla nas i świata całego.
 2. W poniedziałek biuro parafialne czynne będzie od godz. 15.00-16.30.
 3. Okazja do Spowiedzi św. istnieje w każdą środę od godz. 16.00-17.00 w Łysomicach oraz od 17.00-18.00 w Papowie Toruńskim, oraz w dni powszednie pół godziny przed Mszą św. a w niedzielę w trakcie Mszy św.
 4. W najbliższą sobotę tzn. 17 kwietnia zapraszamy kobiety ze wspólnoty Magnificat na Msze św. z katechezą do kościoła na godz. 18.00 w ramach comiesięcznego spotkania.
 5. Za tydzień odbędzie się comiesięczna zbiórka do puszek na cele dobroczynne w naszej parafii.
 6. Od 18 - 24 kwietnia przeżywać będziemy trzynasty Tydzień Biblijny, który jest okazją i wezwaniem do odnowienia kontaktu ze Słowem Bożym w swoim życiu poprzez lekturę i rozważanie tekstów Pisma Świętego.
 7. Parafia włącza się w dniach od 25 kwietnia do 1 maja w tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego w tym czasie zapraszamy na nabożeństwa i msze św. w tej intencji.
 8. W kościele dokonano ostatecznej modernizacji systemu nagłośnienia, zainstalowano dodatkowy sprzęt, który pozwolił na podłączenie istniejącej instalacji co usprawni organizowanie w przyszłości liturgii. Ponieśliśmy koszt 5,5 tys. złotych.
 9. Prace te były konieczne przed czekającym nas malowaniem kościoła, które będzie realizowane w najbliższym miesiącu.
 10. Obecnie korzystamy z tymczasowego tabernakulum. Zabytkowe tabernakulum z kościoła wyposażane jest w dedykowany zgodnie z przepisami liturgicznymi pancerny wkład zapewniający bezpieczeństwo antywłamaniowe i ognioodporne. Jednocześnie pozwoli ono na wprowadzenie stałej adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele podobnie jak w Łysomicach. Koszt tego zadania to około 8 tys. złotych.
 11. achęcamy do zainteresowania się nowym numerem tygodnika Niedziela i kwartalnika Galilea prosimy o odbieranie zaprenumerowanej prasy.
519

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00