mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Lis 28, 2021

Ogłoszenia Parafialne 21.11.2021 - Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00 – 16.30.
 2. W dniu dzisiejszym dokona się na Mszy św. o godz. 12.00 zaprzysiężenie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej.
  W skład Rady Duszpasterskiej wchodzą:
  z urzędu: Wikariusz – ks. Marcin Jędraszek, Katecheta – Anna Jędrzejewska, Organista P. Jakub Gawerysiak,
  z nominacji: Kazimierz Opiłowski, Barbara Opałka, Jarosław Demski, Laura Rychlicka, Jan Kalinowski, Kamila Szablewska, Jakub Dunajski, Teresa Flak, Przemysław Marcinkowski, Sławomir Szałkowski.
  W skład Rady Ekonomicznej z nominacji wchodzą:
  Dorota Jachimczak, Przemysław Matysek, Ewa Kopczyńska, Wojciech Walter, Sławomir Zając.
 3. Próba chóru „Cecylia” odbędzie się wyjątkowo we wtorek o godz. 19.00. Spotkania grup muzycznych od 24 listopada do 4 grudnia nie będą się odbywać ze względu na nieobecność Pana organisty. Wznowienie prób 7 i 10 grudnia.
 4. W środę zapraszamy młodzież oazową na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie.
 5. W sobotę na godz. 11.00 zapraszamy młodzież 2-o roku przygotowująca się do Bierzmowania na spotkanie.
 6. Dzisiaj jak w każdą 3 niedziele miesiąca zbiórka do puszek na cele dobroczynne. Po wieczornej Mszy św. spotkanie Kapituły Dobroczynnej.
 7. Za tydzień w niedzielę 28 listopada na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św.
 8. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Bóg zapłać ofiarodawcom indywidualnym Tadeuszowi Wiśniewskiemu, Beacie i Grzegorzowi Gałkowskim z Łysomic.
 9. Dziękuję parafianom: Apolonii Polak, Dorocie Jachimczak z rodziną, Małgorzacie Woźniak z rodziną oraz osobom koordynującym za wczorajszą pomoc w pielęgnacji kaplicy i kościoła. Zapraszam do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię-Dom Boży.
 10. Jako parafia chcemy włączyć się w pomoc w zbiórkę pieniędzy rzecz urodzonej 17 sierpnia tego roku Mai, u której stwierdzono rdzeniowy zanik mięśni tzw. SMA 1 stopnia. Tej chorobie można zaradzić, jest na nią lek. Stosuje się terapię genową, która polega na wstrzyknięciu zdrowego genu SMN1 jednocześnie zastępując uszkodzony. Mówi się, że jest to najdroższy lek świata bo kosztuje 9 milionów złotych. Włączmy się w tę zbiórkę w dniu 5 grudnia w dzień naszego odpustu. Wolontariusze Dekanalnego Centrum ŚDM z Dobrzynia n. Wisłą wraz z naszą parafianką P. Przybyszewską zorganizują kiermasz domowych ciast i konfitur które będą cegiełkami dla Mai. Zebrano w podobny sposób przeszło 300 tys. zł. pozostała jeszcze spora kwota, czasem granicznym jest osiągnięta max. waga dziecka 13 kg. Udział w tej zbiórce niech będzie wyrazem naszej dobroci w dniu 5 grudnia w dzień Odpustu Parafialnego ku czci św. Mikołaja Bpa.
 11. Zachęcamy do zainteresowania się nowym numerem tygodnika. Ofiary za gazety prosimy wrzucać do skarbon w ścianach nad stolikami z gazetami.
265

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00