mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Lis 29, 2021

Ogłoszenia Parafialne 28.11.2021 – I Niedziela Adwentu

 1. Dzisiaj w niedzielę 28 listopada na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św.
 2. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00 – 16.30.
 3. Rozpoczęliśmy adwent na roraty zapraszamy od poniedziałku do soboty dzieci jak i dorosłych o godz. 17.00 w Łysomicach o 18.00 w Papowie Toruńskim
 4. W środę zapraszamy młodzież oazową na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie.
 5. W najbliższym tygodniu przypadają:
  I czwartek miesiąca pamiętajmy o modlitwie o nowe powołania do kapłaństwa i za kapłanów.
  I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. w Łysomicach od 16.00-17.00 w Papowie Toruńskim od 17.00-18.00.
  I sobota miesiąca odwiedzamy naszych chorych z posługa sakramentalną od godz. 8.30.
 6. W czwartek na godz. 19.00 zapraszam członków Rady Duszpasterskiej na spotkanie.
 7. W sobotę na 12.00 zapraszamy Ministrantów i lektorów na spotkanie.
 8. Za tydzień będziemy przeżywać coroczną Uroczystość Odpustową ku czci patrona św. Mikołaja Bpa. Msza św. odpustowa z udziałem bpa Andrzeja zostanie odprawiona w niedzielę 5 grudnia o godz. 12.00.
 9. W dniu 6 grudnia odbędzie się spotkanie dzieci ze św. Mikołajem o formułę spotkania przedstawimy za tydzień.
 10. Rozpoczęła się dystrybucja Świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom mała – 8zł duża -16 zł.
 11. Rozpoczęła się dystrybucja przy pomocy Poczty Polskiej Opłatków Wigilijnych, ofiary przeznaczone są na zorganizowanie paczek dla dzieci i innych dzieł dobroczynnych w naszej parafii.
 12. Rozpoczęła się instalacja ołtarza bocznego północnego św. Wawrzyńca i św. Antoniego.
 13. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Bóg zapłać ofiarodawcom indywidualnym Andrzej i Justyna Dalętka z Łysomic.
 14. Dziękuję parafianom: Katarzynie Lewandowskiej, Wiolettcie Dobosz z rodziną oraz osobom koordynującym za wczorajszą pomoc w pielęgnacji kaplicy i kościoła. Zapraszam do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię-Dom Boży.
 15. Jako parafia w duchu posłuszeństwa Papieżowi włączamy się w drogę synodalną na etapie parafialnym i diecezjalnym. Polega ona na modlitwie i wsłuchaniu się w głos Ducha św. Wsłuchaniu się w głos przede wszystkim członków kościoła ale i tych, którzy chcą się wypowiedzieć w tym Duchu w oparciu o pytania ankiety synodalnej. W tym tygodniu proszę wszystkich członków parafii o modlitwę w intencji dobrego przeżycia przyszłego spotkania Synodalnego w naszej wspólnocie parafialnej. Wspólnoty, które istnieją w parafii proszę o zorganizowanie spotkań modlitewnych w tej intencji. Modlitwa stanowi pierwszy etap przygotowania się do dzielenia i wsłuchania się w głosy wybrzmiewające na spotkaniach synodalnych.
 16. Jako parafia chcemy włączyć się w pomoc w zbiórkę pieniędzy rzecz urodzonej 17 sierpnia tego roku Mai, u której stwierdzono rdzeniowy zanik mięśni tzw. SMA 1 stopnia. Na tę chorobę jest lek, który kosztuje 9 milionów złotych. Włączmy się w tę zbiórkę w dniu 5 grudnia w dzień naszego odpustu. Wolontariusze wraz z naszymi parafianami zorganizują kiermasz domowych ciast i konfitur które będą cegiełkami dla Mai. Udział w tej zbiórce niech będzie wyrazem naszej dobroci w dniu 5 grudnia w dzień Odpustu Parafialnego ku czci św. Mikołaja Bpa.
 17. Zachęcamy do zainteresowania się nowym numerem tygodnika. Ofiary za gazety prosimy wrzucać do skarbon w ścianach nad stolikami z gazetami.
501

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00