mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 11:00, 18:00, Łysomice: 9:00
Gru 6, 2021

Ogłoszenia Parafialne 5.12.2021 – II Niedziela Adwentu – Odpust Parafialny ku czci św. Mikołaja Bpa

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci św. Mikołaja bpa.
 2. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00 – 16.30.
 3. Trwamy w Adwencie na roraty zapraszamy od poniedziałku do soboty dzieci jak i dorosłych o godz. 17.00 w Łysomicach o 18.00 w Papowie Toruńskim
 4. W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie Rady Duszpasterskiej. Na spotkaniu Rady poruszono kwestie: ożywienia wiary członków wspólnoty parafialnej w czasie i po pandemicznym, praktycznego rozwiązania organizacji akcji mikołajkowej w dni 6 grudnia, przeprowadzenia spotkań synodalnych w parafii, oraz wzmocnienia i odnowienia wspólnot różańcowych.
 5. Jutro w poniedziałek 6 grudnia odbędzie się spotkanie dzieci ze św. Mikołajem w kościele parafialnym. Biorąc pod uwagę panujące warunki ustaliliśmy, że w tym roku spotkanie dzieci ze św. Mikołajem odbędzie się w przedziale czasowym od 15.00 do 18.00. Opiekunowie z dziećmi wybierają sobie stosowny czas na spotkanie ze św. Mikołajem i odebranie prezentu. Proszę aby dla tych dzieci, które są chore bądź na kwarantannie opiekunowie przybyli po prezenty. Dla dzieci oprócz słodkości św. Mikołaj przygotował niespodziankę, prezent, dedykowany dziecku i rodzinie. Serdecznie zapraszamy.
 6. Jutro po mszy wieczornej około 18.40 modlitwa różańcowa mężczyzn – i Spotkanie Męskich Plutonów Różańca.
 7. Zgodnie z prawem diecezjalnym proboszcz jest odpowiedzialny za przeprowadzenie drogi synodalnej w parafii. W związku z tym zachęcam i zapraszam całą wspólnotę parafialną do wzięcia udziału w spotkaniach synodalnych ogólnych i w małych grupach. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek w plebanii o godz. 19.00 przeprowadzi je w ramach swojej społeczności wspólnota Magnificat i Ruah. W środę o godz. 19.00 młodzież w plebanii. W czwartek zapraszamy na spotkanie ogólne wszystkich parafian o godz. 19.00 do kościoła. Domowy Kościół i pozostałe wspólnoty proszę o przeprowadzenie spotkań synodalnych w ciągu najbliższych 2 tygodni. Spotkania rozpoczną się modlitwą i rozważaniem Słowa Bożego, następnie uczestnicy spotkania synodalnego przystąpią do udzielania odpowiedzi na 10 pytań ankiety synodalnej. Spotkanie wieńczy wypracowanie syntezy ankiety, którą przekazuje się proboszczowi aby ten mógł przekazać zgromadzony materiał do Kurii Diecezjalnej. Istnieje również możliwość indywidualnego wypełnienia ankiety poprzez generator na stronie diecezjalnej.
 8. Trwa dystrybucja Świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom mała – 8zł duża -16 zł.
 9. Zakończyła się dystrybucja Opłatków Wigilijnych serdecznie dziękujemy Poczcie Polskiej i jej pracownikom naszym parafianom.
 10. Zakończył się 2 etap instalacji ołtarza bocznego północnego św. Wawrzyńca i św. Antoniego, czekamy jeszcze na ostateczne zakończenie prac polegających na powrocie rzeźb i obrazu św. Antoniego.
 11. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Bóg zapłać ofiarodawcom indywidualnym Danucie Sobol z Łysomic.
 12. Dziękuję parafianom: Apolonii Wantowskiej, Jakubowi Karolewskiemu i Piotrowi Puk oraz osobom koordynującym za wczorajszą pomoc w pielęgnacji kaplicy i kościoła. Zapraszam do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię-Dom Boży.
 13. Jako parafia chcemy włączyć się w pomoc na rzecz noworodka Mai, u której stwierdzono SMA 1 stopnia. Na tę chorobę istnieje lek, który kosztuje 9 milionów złotych. Dzisiaj w dzień naszego odpustu, wolontariusze wraz z naszymi parafianami zorganizowali kiermasz domowych ciast i konfitur które są cegiełkami dla Mai. Udział w tej zbiórce niech będzie wyrazem naszej dobroci na wzór św. Mikołaja.
 14. Zachęcamy do zainteresowania się nowym numerem tygodnika. Ofiary za gazety prosimy wrzucać do skarbon w ścianach nad stolikami z gazetami.
653

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 11:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00
dni powszednie:
17:00