mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Lip 4, 2022

Ogłoszenia Parafialne 3.07.2022 – XIV Niedziela Zwykła

 1. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00-16.30.
 2. Jutro w I poniedziałek miesiąca o godz. 18.30 zapraszamy wszystkich mężczyzn na męski różaniec prowadzony przez Męski Pluton Różańca.
 3. Od dzisiaj do końca sierpnia, na czas wakacji nie będzie sprawowana w niedzielę w Łysomicach Mszy św. o godz. 10.30. Natomiast Suma Parafialna w Papowie Toruńskim odprawiana będzie godzinę wcześniej czyli o 11.00.
 4. Trwa przyjmowanie kandydatów na ministrantów w naszej parafii. Chłopcy zgłaszają się w zakrystii do księży. Rodziców prosimy o wsparcie dzieci w ich pragnieniu i wyrażanie zgody na służbę przy Ołtarzu Pańskim.
 5. Zamknęliśmy listę kandydatów do bierzmowania na I rok przygotowania. Rozpoczyna przygotowanie grupa 34 osobowa. Pierwszy rok przygotowania polega na odnowieniu życia chrześcijańskiego poprzez życie zgodne z wiarą, polegające na regularnym praktykowaniu i przeżywaniu dotychczas przyjętych sakramentów Chrztu św., Spowiedzi i Eucharystii.
 6. Dziękuję parafianom Beacie Kowalskiej, Renacie Bucoń z córkami Wiktorią i Julią oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy. Zapraszam do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię-Dom Boży.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty.
 8. Od 8-11 sierpnia grupa ministrantów wybiera się na rajd rowerowy nad morze. Z Gdańska przeprawą statkiem na Hel i dalej rowerami do Łeby. Na ten cel przeznaczamy najbliższą zbiórkę do puszek w III niedzielę miesiąca. Polecam ją waszej ofiarności.
 9. Rozpoczynamy w naszej parafii kolejny etap remontów. Niebawem rozpocznie się remont dachu kościoła. W wyniku przetargu został wyłoniony wykonawca zgodnie z procedurami dotacyjnymi. Koszt remontu dachu zgodnie z ostatnim kosztorysem wynosi 629 204,74 z ł. Został zdemontowany również w ubiegłym tygodniu zdemontowany do konserwacji ostatni już ołtarz w kościele dedykowany Sercu Jezusowemu i św. Mikołajowi. Koszt konserwacji wynosi 176 302,00 zł. Rozpocznie się również konserwacja kolejnej blendy z maswerkami na ścianie zakrystii, które zostaną zabezpieczone szybą, koszt tej konserwacji maswerków z szybą wyniesie 21000,00 zł. Na powyższe cele zaplanowane prace ten rok uzyskaliśmy dotacje z Urzędu Marszałkowskiego 190 tys. zł na dach, z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa narodowego 90 tys. zł. na ołtarz z Gminy Łysomice 82 tys. zł do podziału na 3 zadania -dach, ołtarz i maswerki. oraz od Konserwatora Wojewódzkiego 15 tys. zł. na maswerki. W tym roku na wkład własny powyższych zadań musimy uzbierać 115 tys. zł. Na ten cel przeznaczamy wszystkie zbierane ofiary.
 10. Zapowiedzi Przedślubne:
  Zuzanna Tucholska i Daniel Paweł Glinkan zam. w Papowie Toruńskim. Zapowiedź I. Jeśli komukolwiek znane są przeszkody kanoniczne istniejące pomiędzy narzeczonymi, zobowiązany jest w sumieniu o tym poinformować proboszcza.
 11. Z dniem 28 sierpnia ks. Marcin Jędraszek kończy siedmioletnią posługę wikariusza w naszej parafii i udaje się do Parafii Miłosierdzia Bożego w Brodnicy. W naszej parafii rozpocznie posługę wikariuszowską ks. Karol Rafalski, który do tej pory posługiwał w parafii Miłosierdzia Bożego w Toruniu.
 12. Ks. Marcin i Pan organista rozpoczęli swoje 3 tygodniowe urlopy, życzymy im dobrego wypoczynku.
 13. Zachęcam do zainteresowania się nowym numerem Tygodnika „Niedziela”
884

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00