mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Lip 10, 2022

Ogłoszenia Parafialne 10.07.2022 – XV Niedziela Zwykła

 1. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00-16.30.
 2. Od dzisiaj do końca sierpnia, na czas wakacji nie będzie w Łysomicach w niedzielę Mszy św. o godz. 10.30. Natomiast Suma parafialna w Papowie Toruńskim odprawiana będzie godzinę wcześniej czyli o 11.00.
 3. Trwa przyjmowanie kandydatów na ministrantów w naszej parafii. Chłopcy zgłaszają się w zakrystii do księży. Rodziców prosimy o wsparcie dzieci w ich pragnieniu i wyrażanie zgody na służbę przy Ołtarzu Pańskim.
 4. Dziękuję parafianom Marzenie Strzelec, Zoili i Denisowi Dembek oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy. Zapraszam do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię-Dom Boży.
 5. Od 8-11 sierpnia grupa 22 ministrantów wybiera się na rajd rowerowy nad morze. Z Gdańska przeprawą statkiem na Hel i dalej rowerami do Łeby. Na ten cel przeznaczamy najbliższą zbiórkę do puszek za tydzień w III niedzielę miesiąca. Polecam ją waszej ofiarności.
 6. Za tydzień w niedzielę spotkanie członków Kapituły Dobroczynnej po wieczornej Mszy św.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Bóg zapłać ofiarodawcom indywidualnym: Marii Więcek z Koniczynki, Kazimierz Chmielak z Papowa Toruńskiego oraz rodzina Zając z Zakrzewka.
 8. Rozpoczynamy w naszej parafii kolejny etap remontów. W 2 połowie sierpnia rozpocznie się poważny remont dachu naszego kościoła. Został zdemontowany i oddany do konserwacji ołtarz południowy. Rozpocznie się również konserwacja kolejnej blendy z maswerkami na ścianie zakrystii. Poza tym planujemy prace przy kaplicy w Łysomicach. Całość tych prac wyniesie 454 202 zł. Na ten zakres prac uzyskaliśmy dotychczas dotacje a wkład własny na te inwestycje wynosi 115 tys zł. po stronie parafii. Na ten cel przeznaczamy wszystkie zbierane ofiary.
 9. Zapowiedzi Przedślubne:
  Mateusz Wojciech Motylewski zam. Warszawa i Julia Aleksandra Wiśniewska zam. Toruń Zapowiedź I.
  Zuzanna Tucholska i Daniel Paweł Glinkan zam. w Papowie Toruńskim. Zapowiedź II. 
  Jeśli komukolwiek znane są przeszkody kanoniczne istniejące pomiędzy narzeczonymi, zobowiązany jest w sumieniu o tym poinformować proboszcza.
 10. Z dniem 28 września Pan Jakub Gawrysiak nasz dotychczasowy organista kończy pracę w naszej parafii. Pan Jakub złożył trzymiesięczne wypowiedzenie kontraktu motywując je potrzebą dalszego rozwoju i podjęcia studiów muzycznych oraz koniecznością realizacji trasy koncertowej. Stoimy więc przed koniecznością poszukiwania i zatrudnienia nowego organisty.
 11. Zachęcam do zainteresowania się nowym numerem Tygodnika „Niedziela”
869

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00