mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Lip 17, 2022

Ogłoszenia Parafialne 17.07.2022 – XVI Niedziela Zwykła

 1. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00-16.30.
 2. Trwa przyjmowanie kandydatów na ministrantów w naszej parafii. Chłopcy zgłaszają się w zakrystii do księży. Rodziców prosimy o wsparcie dzieci w ich pragnieniu i wyrażanie zgody na służbę przy Ołtarzu Pańskim.
 3. Dziękuję parafianom Karolinie Król, Barbarze Opałka oraz Marzenie Czopek z córkami Kornelią i Żanetą oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy. Zapraszam do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię-Dom Boży.
 4. Od 8-11 sierpnia grupa 23 ministrantów wybiera się na rajd rowerowy nad morze. Z Gdańska przeprawą statkiem na Hel i dalej rowerami do Łeby. Na ten cel przeznaczamy dzisiejszą zbiórkę do puszek. W poniedziałek 25 lipca o godz. 20.00 spotkanie na plebani ministrantów i jednego z rodziców przed wyjazdem w sierpniu.
 5. Dzisiaj w niedzielę spotkanie członków Kapituły Dobroczynnej po wieczornej Mszy św.
 6. Oddaliśmy do renowacji kielichy mszalne – wikariuszowskie, zakupimy również alby i komże a w sierpniu odświeżymy, wymalujemy mieszkanie wikariuszowskie, przygotowując się na przyjęcie nowego wikariusza ks. Karola.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Bóg zapłać ofiarodawcom indywidualnym.
 8. Rozpoczynamy w naszej parafii kolejny etap remontów, wśród nich I etap remontu dachu kościoła nawa główna i boczna, konserwacja ołtarza południowego, konserwacja drugiej blendy z maswerkami na ścianie zakrystii, prace przy chodniku i schodach, balustradzie i elewacji kaplicy w Łysomicach. Całość tych prac wyniesie 454 202 zł. wkład własny na te inwestycje jaki musimy zabezpieczyć to 115 tys. zł. Na dzień dzisiejszy do uzbierania pozostało 98 tys. zł.
 9. Zapowiedzi Przedślubne:
  Mateusz Wojciech Motylewski zam. Warszawa i Julia Aleksandra Wiśniewska zam. Toruń Zapowiedź II
  Jeśli komukolwiek znane są przeszkody kanoniczne istniejące pomiędzy narzeczonymi do zawarcia małżeństwa, zobowiązany jest w sumieniu o tym poinformować proboszcza.
 10. Poświecenie pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących odbędzie się w niedzielę za tydzień po Mszach świętych.
 11. Zachęcam do zainteresowania się nowym numerem Tygodnika „Niedziela”
839

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00