mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Lip 24, 2022

Ogłoszenia Parafialne 24.07.2022 – XVII Niedziela Zwykła

 1. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00-16.30.
 2. Trwa przyjmowanie kandydatów na ministrantów w naszej parafii. Chłopcy zgłaszają się w zakrystii do księży. Rodziców prosimy o wsparcie dzieci w ich pragnieniu i wyrażanie zgody na służbę przy Ołtarzu Pańskim.
 3. Dziękuję parafianom Grażynie, Tomaszowi i Patrykowi Leśniewskim oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy. Zapraszam do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię-Dom Boży.
 4. Od 8-11 sierpnia grupa 25 ministrantów wybiera się na rajd rowerowy nad morze. Z Gdańska przeprawą statkiem na Hel i dalej rowerami do Łeby. Na ten cel tydzień temu do puszek zebraliśmy 1387,78 zł. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie organizacyjne ministrantów i rodziców przed wyjazdem.
 5. Za tydzień w niedzielę spotkanie Kapituły Dobroczynnej po wieczornej Mszy św.
 6. Za renowację kielichów mszalnych zapłaciliśmy 1600 zł.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty, Bóg zapłać ofiarodawcom indywidualnym.
 8. Dziękuję Panu Jarkowi Maciejewskiemu za pomoc w praca związanych z modernizacją kotłowni plebanii.
 9. W poniedziałek od godziny 6.00 rano planujemy prace przy skuciu najwyższego stopnia schodów w kaplicy w Łysomicach przed ich przebudową wraz z otoczeniem i wejściem bocznym. Chętnych zapraszamy do pomocy.
 10. Rozpoczynamy w naszej parafii kolejny etap remontów, wśród nich I etap remontu dachu kościoła nawa główna i boczna, konserwacja ołtarza południowego, konserwacja drugiej blendy z maswerkami na ścianie zakrystii, prace przy chodniku i schodach, balustradzie i elewacji kaplicy w Łysomicach. Całość tych prac wyniesie 454 202 zł. Na dzień dzisiejszy do uzbierania na wkład parafii pozostało 96,5 tys. zł.
 11. Dożynki parafialne odbędą się tradycyjnie 15 sierpnia na Mszy św. o godz. 11.00. Prosimy poszczególne sołectwa o przygotowanie wieńców i chlebów jako darów ofiarnych eucharystycznych. Po Mszy św. odbędzie się festyn na który zapraszają rolnicy, którzy jako pierwsi składają Bogu dziękczynienie za tegoroczne plony. W tym roku rolnicy na stół dożynkowy na festynie ofiarowują pieczonego prosiaka a gospodynie ciasto. Wszystkich po Mszy dożynkowej zapraszamy więc na posiłek.
 12. Zapowiedzi Przedślubne:
  Adam Walter zam. w Papowie Toruńskim i Anna Lewandowska zam. w Toruniu Zapowiedź I. Jeśli komukolwiek znane są przeszkody kanoniczne istniejące pomiędzy narzeczonymi do zawarcia małżeństwa, zobowiązany jest w sumieniu o tym poinformować proboszcza.
 13. Dzisiaj po każdej Mszy św. dokonujemy poświecenia pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących.
 14. 3 sierpnia około godz. 15.00 gościć będziemy w Łysomicach grupę 60 pielgrzymów zdążających z Grudziądza do Częstochowy, których będzie prowadził jako przewodnik nasz parafianin ks. Mariusz Ciesielski. Przed nami stoi zadanie ugoszczenie i przygotowanie obiadu dla pątników. Proszę więc gospodynie o pomoc.
 15. Zachęcam do zainteresowania się nowym numerem Tygodnika „Niedziela”
792

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00