mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Lip 31, 2022

Ogłoszenia Parafialne 31.07.2022 – XVIII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. spotkanie Kapituły Dobroczynnej.
 2. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00-16.30
 3. W tym tygodniu przypada:
  I Czwartek miesiąca modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa
  I Piątek miesiąca okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszami św.
  I sobota odwiedzamy chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00
 4. Trwa przyjmowanie kandydatów na ministrantów w naszej parafii. Chłopcy zgłaszają się w zakrystii do księży. Rodziców prosimy o wsparcie dzieci w ich pragnieniu i wyrażanie zgody na służbę przy Ołtarzu Pańskim.
 5. Dziękuję parafianom Apoloni Wantowskiej i Ewie Stańczewskiej oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy. Zapraszam do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię-Dom Boży.
 6. W najbliższą sobotę i niedzielę ministranci wybierających się na rajd rowerowy nad morze składają swoje rowery i bagaże w salce w plebanii.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Bóg zapłać ofiarodawcom indywidualnym.
 8. Dziękuję Panom Krystianowi Polakowi, Jarkowi Maciejewskiemu, Marianowi Topolskiemu, Andrzejowi Gałkowskiemu oraz Zbyszkowi Janiaczykowi za pomoc w pracach związanych z remontem schodów w kaplicy oraz modernizacją kotłowni w plebanii.
 9. Zakończyły się prace przy chodniku i schodach kaplicy. Zachęcamy do korzystania z bocznego wejścia do kaplicy z łagodnym wejściem przez osoby starsze oraz rodziny z dziećmi.
 10. Rozpoczynamy w naszej parafii kolejny etap remontów, wśród nich I etap remontu dachu kościoła nawa główna i boczna, konserwacja ołtarza południowego, konserwacja drugiej blendy z maswerkami na ścianie zakrystii, prace przy balustradzie i elewacji kaplicy w Łysomicach. Całość tych prac wyniesie 454 202 zł. Na dzień dzisiejszy do uzbierania na wkład parafii pozostało 95 tys. zł.
 11. Dożynki parafialne odbędą się tradycyjnie 15 sierpnia na Mszy św. o godz. 11.00. Prosimy poszczególne sołectwa o przygotowanie wieńców i chlebów jako darów ofiarnych eucharystycznych. Po Mszy św. odbędzie się festyn na który zapraszają rolnicy, którzy jako pierwsi składają Bogu dziękczynienie za tegoroczne plony. W tym roku rolnicy na stół dożynkowy na festynie ofiarowują pieczonego prosiaka a gospodynie ciasto. Wszystkich po Mszy dożynkowej zapraszamy więc na posiłek.
 12. Zapowiedzi Przedślubne:
  Andrzej Huzarski zam. w Łysomicach i Marcelina Gręźlik zam. Osiek nad Wisłą Zapowiedź I.
  Adam Walter zam. w Papowie Toruńskim i Anna Lewandowska zam. w Toruniu Zapowiedź II.
  Jeśli komukolwiek znane są przeszkody kanoniczne istniejące pomiędzy narzeczonymi do zawarcia małżeństwa, zobowiązany jest w sumieniu o tym poinformować proboszcza.
 13. 3 sierpnia około godz. 15.00 gościć będziemy w Łysomicach grupę 60-70 pielgrzymów zdążających z Grudziądza do Częstochowy, których będzie prowadził jako przewodnik nasz parafianin ks. Mariusz Ciesielski. Bóg zapłać Paniom koła Gospodyń z Papowa Toruńskiego i Kobietom z Łysomic i ze wspólnoty Magnifikat za gotowość przygotowania obiadu, ciast i pomoc w przygotowaniach przyjęcia pielgrzymów.
 14. Zachęcam do zainteresowania się nowym numerem Tygodnika „Niedziela”
1015 Ostatnio zmieniany niedziela, 31 lipiec 2022 06:25

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00