mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Sie 15, 2022

Ogłoszenia Parafialne 14.08.2022 – XX Niedziela Zwykła

 1. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne w środę od godz. 15.00-16.30.
 2. Trwa przyjmowanie kandydatów na ministrantów w naszej parafii. Chłopcy zgłaszają się w zakrystii do księży. Rodziców prosimy o wsparcie dzieci w ich pragnieniu i wyrażanie zgody na służbę przy Ołtarzu Pańskim.
 3. Dziękuję parafianom Katarzyna i Dariusz Śliwińscy oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy. Zapraszam do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię-Dom Boży.
 4. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować wyjazd rowerowy ministrantów w ubiegłym tygodniu, szczególnie Łukaszowi Błaszkiewiczowi i Bartkowi Wojciechowskiemu oraz opiekunom ks. Marcinowi i Panu Pawłowi.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Bóg zapłać ofiarodawcom indywidualnym Sławomirowi Szałkowskiemu, Mateuszowi Ryder-Leczkowskiemu, Państwu Kossakowskim i Chmurzyńskim, Zdzisławowi Dembek, Barbarze i Ryszardowi Mucharskim. Na dzień dzisiejszy do uzbierania na wkład własny parafii pokrycia tegorocznych inwestycji pozostało 85 tys. zł.
 6. Rozpoczynamy w naszej parafii kolejny etap remontów, wśród nich I etap remontu dachu kościoła nawa główna i boczna, konserwacja ołtarza południowego, konserwacja drugiej blendy z maswerkami na ścianie zakrystii, prace przy balustradzie i elewacji kaplicy w Łysomicach. Całość tych prac wyniesie 454 202 zł.
 7. 15 sierpnia odprawiamy Msze św. w cyklu niedzielnym, gdyż mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św. Dożynki parafialne odbędą się tradycyjnie na Mszy św. o godz. 11.00. Poszczególne sołectwa przynoszą wieńce dożynkowe i chleby. Po Mszy św. odbędzie się festyn na który zapraszają rolnicy, którzy jako pierwsi składają Bogu dziękczynienie za tegoroczne plony. W tym roku rolnicy na stół dożynkowy na festynie ofiarowują pieczonego prosiaka a gospodynie ciasto. Wszystkich po Mszy dożynkowej zapraszamy więc na posiłek.
 8. Za tydzień w sobotę 20 sierpnia, szafarze od godz. 7.30 udadzą się z komunią świętą do chorych.
 9. Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek na cele dobroczynne w naszej parafii i spotkanie Kapituły Dobroczynnej wieczorem po Mszy św.
 10. W gablocie zostały wywieszone listy przyjętych kandydatów do bierzmowania na I rok i tych, którzy kontynuują przygotowanie w II roku oraz tych, którzy powtarzają I rok.
 11. Zapowiedzi Przedślubne:
  Bartłomiej Tecmer zam. w Ciechocinku i Wiktoria Daria Olszewska zam. Łysomice
  Zapowiedź I
  Robert Kruszewski zam. Łysomice i Roksana Wojtkun zam. Ostaszewo
  Karol Melerski zam. Obrowo i Natalia Parzyszek zam. Zakrzewko
  Zapowiedź II
  Jeśli komukolwiek znane są przeszkody kanoniczne istniejące pomiędzy narzeczonymi do zawarcia małżeństwa sakramentalnego, zobowiązany jest w sumieniu o tym poinformować proboszcza.
 12. Zapraszamy w niedzielę 28 sierpnia po mszy św. o godz. 11.00 do wysłuchania koncertu zatytułowanego Ave Maria. Składają się na niego bardzo piękne często mało znane utwory, w większości maryjne. Solistką koncertu jest Karolina Zielińska, studentka IV roku wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku akompaniować będzie Marek Piątkowski.
 13. Zachęcam do zainteresowania się nowym numerem Tygodnika „Niedziela”.
814 Ostatnio zmieniany niedziela, 21 sierpień 2022 07:06

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00