mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Kwi 21, 2024

Ogłoszenia Parafialne 21.04.2024 – IV Niedziela Wielkanocy

  1. Dzisiaj w niedzielę zapraszamy młodzież II roku przygotowania do Bierzmowania, na Mszę św. o godz. 12.00 i na spotkanie.
  2. W minioną sobotę odbyło się posiedzenie Rady Duszpasterskiej naszej parafii. Na spotkaniu omówiono kwestie: katechez liturgicznych związanych z eucharystią ustalono prowadzenie ich od września br., Ustalono modyfikację sposobu przygotowania dzieci do I Komunii św. Ustalono, że przyjęcie młodzieży na 2 letni cykl przygotowanie do Bierzmowania odbędzie się w 8 klasie Szkoły Podstawowej. Omówiono realizowaną dobroczynność w parafii oraz zaplanowaną Uroczystości konsekracji ołtarza i poświęcenia organów w kościele na 1 grudnia br.
  3. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00-16.30.
  4. W tym tygodniu na spotkania przygotowujące do I komunii św. zapraszamy dzieci i rodziców w grupach odpowiadających poszczególnym terminom uroczystości. W poniedziałek z dnia 5 maj, wtorek z dnia 12 maja; środa z dnia 19 maja o godz. 18.00 w czwartek grupa z dnia 26 maja z 10-ej o godz. 18.00; z 12-ej o godz. 19.00.
  5. W każdy wtorek w kościele parafialnym odprawiana jest Msza św. wotywna z nabożeństwem do św. Mikołaja Bpa. W tym czasie będą powierzane prośby wiernych wcześniej wypisane i złożone przy ołtarzu św. Mikołaja i Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po nabożeństwie następuje uczczenie relikwii św. Mikołaja poprzez ucałowanie.
  6. Dzisiaj w niedzielę trwa zbiórka do puszek na cele dobroczynne w naszej parafii. Ostatnio dokupiliśmy łóżek rehabilitacyjnych do pielęgnacji chorych parafian w domach.
  7. Dziękuję parafianom oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy: Ewie i Sławomirowi Szałkowskim z córką Anią, Małgorzacie Trawińskiej z rodziną. Pozostałych parafian zachęcamy do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię - Dom Boży.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Wszystkie ofiary przeznaczamy na funkcjonowanie parafii oraz na instalację nowego instrumentu organowego w kościele. Cała inwestycja obejmuje koszt 161 tys. zł. do spłacenia pozostało 70 tys. zł. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym: Panu Benedyktowi i rodzinie Adamkiewicz, P. Asi Wierzbowskiej, Annie i Jerzemu Dymskim.
  9. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką, również w kaplicy dostępny jest nowym numerem tygodnika Niedziela, ofiary za gazety wrzucamy do skarbon.
  10. W podróż do Królestwa Bożego udał się nasz parafianin śp. Stefan Rumiński z Łysomic. Pogrzeb odbędzie się w czwartek o godz. 10.00. Różaniec za zmarłego od poniedziałku do środy, odmawiany będzie w kaplicy w Łysomicach o godz. 17.30. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
383 Ostatnio zmieniany poniedziałek, 22 kwiecień 2024 20:24

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00