mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Cze 9, 2024

Ogłoszenia Parafialne 9.06.2024 – 10 Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj w niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy młodzież roku 2 przygotowującą się do Bierzmowania.
 2. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00-16.30.
 3. We wtorki zapraszamy na Mszę św. wotywną z nabożeństwem do św. Mikołaja Bpa. W tym czasie powierzane są prośby wiernych wcześniej wypisane i złożone przy ołtarzu św. Mikołaja i Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. W czerwcu zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane w łączności ze Mszą św.
 5. Dziękuję parafianom oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy: Pozostałych parafian zachęcamy do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię - Dom Boży.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Wszystkie ofiary przeznaczamy na funkcjonowanie parafii oraz na instalację nowego instrumentu organowego w kościele. Cała inwestycja obejmuje koszt 161 tys. zł. na dzień dzisiejszy do uzbierania pozostało 52,5 tys. zł. Dziękuję ofiarodawcom indywidualnym: Beacie i Wojciechowi Walter, Apolonii Wantowskiej z Papowa Toruńskiego, Kacprowi Borucińskiemu, Elżbiecie Koseckiej-Przymus z Łysomic.
 7. W środę ruszą prace związane z remontem chóru muzycznego w kościele. Proszę o korzystanie z wejścia do kościoła od strony zakrystii. Niebawem również będzie montowana zabytkowa ambona. Trwają też prace nad składaniem nowego instrumentu organowego.
 8. Dzieci pierwszokomunijne przekazały 1700 zł. na potrzeby kościoła. Zakupiliśmy trybularz i łódkę do sprawowania liturgii za 2800 zł. Zaprezentujemy zakupione przedmioty w momencie ich poświęcenia, teraz czekamy na przesyłkę.
 9. Za tydzień przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek, jak w każdą 3 niedzielę miesiąca. Tym razem jako pomoc w zorganizowaniu kilkudniowego rajdu rowerowego ministrantów w lipcu z Kołobrzegu do Szczecina - 200 km.
 10. Za tydzień w niedzielę 16 czerwca Gmina Łysomice, zaprasza na Rajd rowerowy szlakiem architektury sakralnej. Wycieczka wyruszy o godz. 14.30 spod kościoła w Świerczynkach; o 15.30 spod kościoła w  Papowo Toruńskie tutaj bedzie poczęstunek w ogrodzie parafialnym i poświęcenie rowerów; o 17.00 przy kościele w Gostkowie; o 18.00 w Kaplicy w Ostaszewie. Można dołączyć się do rajdu w dowolnym momencie. Wśród uczestników będą losowane nagrody. Zapraszamy
 11. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymko-wycieczkę autokarową do Górki Klasztornej, Wenecji i Biskupina 29 czerwca. Koszt 150 zł. obejmuje przejazd autokarem kolejką wąskotorową, bilety wstępu do muzeów, obiad oraz ubezpieczenie.
 12. W dniach 12-15 wrzesień organizowana jest 4-o dniowa pielgrzymko-wycieczka na Litwę między innymi do Wilna, Troków, Suwalszczyźnie do wielu innych miejsc. Koszt za osobę wynosi 1270 zł. i obejmuje: przejazdy autokarem, śniadania i obiadokolacje, noclegi, bilety wstępu, zwiedzanie z przewodnikiem oraz ubezpieczenie. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i biurze parafialnym, oraz u Pani Iwony Karolewskiej. Pozostała już tylko niewielka ilość miejsc na pielgrzymki.
 13. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką, również w kaplicy dostępny jest nowym numerem tygodnika Niedziela, ofiary za gazety wrzucamy do skarbon.
 14. Zapowiedzi przedślubne
  Rafał Krzysztof Caban i Joanna Caban zam. w Łysomicach oraz Dominik Dędski i Alicja Linowska zam. Zakrzewko oraz Damian Wcisło i Patrycja Anita Dunajska zam. Łysomice
  Zapowiedź I
  Jeśli komukolwiek znane są przeszkody kanoniczne istniejące między narzeczonymi do zawarcia małżeństwa sakramentalnego, zobowiązany jest w sumieniu poinformować Proboszcz osobiście.
 15. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Ewy Bartoszewicz z Papowa Toruńskiego. We wtorek o godz. 10.00 odbędzie się pogrzeb śp. Mieczysław Pawlikowski z Łysomic. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
309

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00