mapPapowo Toruńskie
Łysomice
mapMsze Święte
ndz. i św. Papowo Tor.: 7:30, 12:00, 18:00, Łysomice: 9:00, 10:30
Cze 16, 2024

Ogłoszenia Parafialne 16.06.2024 – XI Niedziela Zwykła

 

 1. Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godz. 15.00-16.30.
 2. We wtorki zapraszamy na Mszę św. wotywną z nabożeństwem do św. Mikołaja Bpa. W tym czasie powierzane są prośby wiernych wcześniej wypisane i złożone przy ołtarzu św. Mikołaja i Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. W czerwcu zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane w łączności ze Mszą św.
 4. W najbliższy piątek 21 czerwca na Mszy św. o godz. 17.00 przeżywać będziemy rocznicę konsekracji kaplicy w Łysomicach
 5. Za tydzień w niedzielę 23 czerwca na Mszach św. o godz. 9.00 i 10.30 obchodzić będziemy odpust w kaplicy w Łysomicach z okazji wspomnienia św. Jana Chrzciciela patrona kaplicy.
 6. Za tydzień w niedzielę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy rodziców i dzieci, które w maju 2025 r. przystąpią do I komunii św. Po Mszy św. odbędzie się I spotkanie rodziców i dzieci.
 7. Dziękuję parafianom oraz osobom koordynującym za pomoc w pielęgnacji kościoła i kaplicy: rodzinie Szałkowskim z Papowa Toruńskiego. Pozostałych parafian zachęcamy do wzięcia udziału w cotygodniowej pielęgnacji naszych świątyń – P. Iwona Karolewska i Barbara Opałka prowadzą listę osób i rodzin wpisujących się w troskę o świątynię - Dom Boży.
 8. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu w ramach kolekty. Wszystkie ofiary przeznaczamy na funkcjonowanie parafii oraz na instalację nowego instrumentu organowego w kościele. Na dzień dzisiejszy do uzbierania pozostało 49 tys. zł.
 9. Rozpoczęły się prace związane z remontem chóru muzycznego w kościele. Proszę w tygodniu o korzystanie z wejścia do kościoła od strony zakrystii. Niebawem również będzie montowana zabytkowa ambona. Trwają też prace nad składaniem nowego instrumentu organowego w pracowni organmistrzowskiej.
 10. W dniu dzisiejszym odbywa się zbiórka do puszek jak w każdą 3 niedzielę miesiąca. Tym razem na pomoc w zorganizowaniu kilkudniowego rajdu rowerowego ministrantów w lipcu z Kołobrzegu do Szczecina przeszło 200 km.
 11. We wtorek 18.06 po Mszy o godzinie 18.00 zapraszamy na Krąg Biblijny.
 12. W piątek 21.06 po Mszy o godzinie 18.00 Wieczór Uwielbienia.
 13. W dniu dzisiejszym w niedzielę 16 czerwca Gmina Łysomice zaprasza na Rajd rowerowy szlakiem architektury sakralnej. Wycieczka wyruszy o godz. 14.30 spod kościoła w Świerczynkach; 15.30 kościół Papowo Toruńskie tutaj poczęstunek w ogrodzie parafialnym i poświęcenie rowerów; 00 kościół  Gostkowo; 18.00 Kaplica w Ostaszewie. Można dołączyć się w dowolnym momencie, wśród uczestników będą losowane nagrody. Zapraszamy     
 14. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymko-wycieczkę autokarową do Górki Klasztornej, Wenecji i Biskupina 29 czerwca. Koszt 150 zł. obejmuje przejazd autokarem kolejką wąskotorową, bilety wstępu do muzeów, obiad oraz ubezpieczenie.
 15. W dniach 12-15 wrzesień organizowana jest 4-o dniowa pielgrzymko-wycieczka na Litwę między innymi do Wilna, Troków, Suwalszczyźnie do wielu innych miejsc. Koszt za osobę wynosi 1270 zł. i obejmuje: przejazdy autokarem, śniadania i obiadokolacje, noclegi, bilety wstępu, zwiedzanie z przewodnikiem oraz ubezpieczenie. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i biurze parafialnym, oraz u Pani Iwony Karolewskiej. Pozostała już tylko niewielka ilość miejsc na pielgrzymki.
 16. Zachęcamy do zainteresowania się prasą katolicką, również w kaplicy dostępny jest nowy numer tygodnika Niedziela, ofiary za gazety wrzucamy do skarbon.
 17. Zapowiedzi przedślubne

Rafał Krzysztof Caban i Joanna Caban zam. w Łysomicach oraz Dominik Dędski i Alicja Linowska zam. Zakrzewko oraz Damian Wcisło i Patrycja Anita Dunajska zam. Łysomice

Zapowiedź II

Jeśli komukolwiek znane są przeszkody kanoniczne istniejące między narzeczonymi do zawarcia małżeństwa sakramentalnego, zobowiązany jest w sumieniu poinformować Proboszcz osobiście.

 1. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Mieczysława Pawlikowskiego z Łysomic. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
324

Msze święte

Papowo Toruńskie

niedziele i święta:
7:30, 12:00, 18:00
dni powszednie:
18:00

 

Łysomice

niedziele i święta:
9:00, 10:30
dni powszednie:
17:00